آلمان حزب الله را در لیست گروه های تروریستی قرار نخواهد داد

آنن، که پس از دیدار از لبنان با اشپیگل صحبت کرده، انتقاد آمریکا را در مورد این که آلمان به اندازه کافی برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه تلاش نمی کند، رد کرده است. وی گفته که سیاست خارجی برلین بر یافتن راهکارهای سیاسی برای شرایط پیچیده تمرکز دارد.

روز جمعه، یک مقام ارشد آلمان اعلام کرد، این کشور جنبش حزب الله لبنان را به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی نخواهد کرد.

نیِلس انِن، معاون وزیر امور خارجه، به مجله خبری «اشپیگل» گفت، جنبش اسلام گرای شیعه ـ که از سوی ایران حمایت می‌شود ـ عامل مهمی در جامعه لبنان و بخشی از چشم انداز سیاسی پیچیده این کشور است.

 

این نظرات پس از آن بیان شده است که انگلیس در ماه گذشته شاخه سیاسی حزب الله را غیر قانونی اعلام و آن را به بی ثبات سازی خاورمیانه متهم نمود.

انن گفته: «حرکت بریتانیا یک تصمیم ملی است که تأثیر مستقیمی بر موقعیت دولت آلمان و اتحادیه اروپا ندارد.» اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۳ شاخه نظامی حزب الله را به لیست گروه‌های ممنوعه تروریستی اضافه کرده بود.

 

سید حسن نصرالله، رهبر حزب الله، پیشتر در روز جمعه گفته بود، کشور‌های دیگر ممکن است در حالی که ایالات متحده فشار اعمال تحریم علیه این گروه را افزایش داده است، از حرکت بریتانیا پیروی کنند.

او در یک گفت وگوی تلویزیونی با فراخوان «پایگاه مردمی» برای حمایت از جنبش با کمک‌های مالی گفت: «تحریم‌ها و لیست‌های تروریستی، یک نوع جنگ علیه مقاومت هستند و ما باید تا حد ممکن با آن‌ها مقابله کنیم».

ا

آنن، که پس از دیدار از لبنان با اشپیگل صحبت کرده، انتقاد آمریکا را در مورد این که آلمان به اندازه کافی برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه تلاش نمی‌کند، رد کرده است. وی گفته سیاست خارجی برلین بر یافتن راهکار‌های سیاسی برای شرایط پیچیده تمرکز دارد.
نظرات کاربران