19هزار شهید و مجروح در راه بازگشت به فلسطین

از آغاز نهضت بزرگ راهپیمایی بازگشت، تاکنون ۳۲۶ فلسطینی شهید و ۱۸ هزار و ۴۶۰ فلسطینی به ضرب گلوله اشغالگران صهیونیستی زخمی شدند.

 

به گزارش خبرگزاری "آناتولی"، مرکز حقوق بشر "المیزان" فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد از آغاز راهپیمایی بزرگ بازگشت، تاکنون ۳۲۶ فلسطینی به ضرب گلوله ارتش رژیم صهیونیستی شهید شدند. در این تظاهرات‌ها همچنین ۱۸ هزار و ۴۶۰ فلسطینی دیگر زخمی شدند که ۹ هزار و ۲۴۳ تن از آنان به ضرب گلوله زحمی شدند.

 

در این بیانیه آماده است از مجموع شهدا ۴۶ نفر کودک، ۲ نفر زن، ۹ نفر معلول، چهار پرستار و ۲ خبرنگار هستند. در میان زخمی شدگان نیز اسامی ۲ هزار کودک و ۱۸۴ زن دیده می شود.

 

مرکز حقوق بشر المیزان با درخواست از جامعه جهانی برای ورود فوری به منظور پایان دادن به جنایت آشکار رژیم صهیونیستی افزود : سکوت مداوم جامعه جهانی و شانه خالی کردن از تعهدات قانونی شان، موجب شده است، رژیم صهیونیستی بدون هیچ ترسی، به ادامه کشتار فلسطینی‌ها ادامه دهد.

 

مرکز المیزان همچنین خواستار لغو مصونیت نیروها و رهبران صهیونیستی شد و از جامعه جهانی خواست، مقام های رژیم صهیونیستی که مظنون به نقض قوانین بین المللی هستند، تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

 

این مرکز اعلام کرد، "علاء نزار عایش حمدان" جوان ۲۸ ساله فلسطینی آخرین فلسطینی است که دیروز (جمعه) در جریان راهپیمایی بزرگ بازگشت به شهادت رسید.
نظرات کاربران