چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی و چهلمین روز شهادت سردارسلیمانی

اگر چه ما هر ساله معتقدیم این سالگرد متفاوت از سالهای گذشته است اما امسال به دلیل شرایط ویژه منطقه و جهان و نیز جای خالی سرداران شهید مقاومت ویژه حاج قاسم سلیمانی شهید تفاوتهای عمده‌ی دارد.

اگر چه ماه هر ساله معتقدیم این سالگرد متفاوت از سالهای گذشته است اما امسال به دلیل شرایط ویژه منطقه و جهان و نیز جای خالی سرداران شهید مقاومت ویژه حاج قاسم سلیمانی شهید تفاوتهای عمده‌ی دارد.

- مهدی دستگردی : مردم ایران ، امروز چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را با حضور در خیابان های سراسر کشور جشن گرفتند.

 

 اگر چه ما هر ساله معتقدیم این سالگرد متفاوت از سالهای گذشته است اما امسال به دلیل شرایط ویژه منطقه و جهان و نیز جای خالی سرداران شهید مقاومت ویژه حاج قاسم سلیمانی شهید تفاوتهای عمده‌ی دارد.

 

این در حالی است که به روال سال‌های گذشته رسانه‌های غربی و اسرائیلی در آغاز و پیش از برگزاری مراسم تلاش کردند با برجسته سازی مشکلات اقتصادی مانع از حضور مردم شوند.
البته به یقین بعد از ثبت شکوه حضور مردمی در مقابل دیدگان جهان جهان برای تقلیل و اعتبار زدایی از این  همه پرسی با شکوه برنامه ریزی خواهند داشت.

 

بنابراین زیاد هم نباید تعجب کنیم که بعد از پایان مراسم ۲۲ بهمن تمرکز رسانه‌های غربی بر بی ارزش کردن حضور مردم قرار گیرد.

 

عباراتی  مانند اینکه مردم را با اتوبوس آوردند یا یا اینکه نظام به اجبار کارمندان و مردم را به خیابان ها می آورد را که بارها شنیده ایم این بار نیز با همان محتوا اما با بسته جدید ارائه خواهد شد.

این در حالی است که البته به تعداد و صف این رسانه ها جریان‌های جدید نیز افزوده شده است.

 

 از این رو با وجود آن که بیش از ۲۵ میلیون نفر از مردم ایران در مراسم تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی شرکت کردند تلاش برای اعتبار زدایی از آن در دستور کار رسانه ها قرار گرفت .

درباره حمله سپاه به نیروگاه عین الاسد نیز همین اتفاق افتاد و موضوع کشته های آمریکایی نیز از رسانه های صهیونیستی و غربی حذف شد.

 

نکته مهم که در منطقه در حال رخ دادن است طرح معامله قرن است که در ۲۸ ژانویه در همین ماه ماه توسط ترامپ رونمایی شد تا برای همیشه پرونده فلسطین بسته شود.

 مجموعه رفتار های ترامپ نیز منطقه و جهان بر اساس نظریه مرد دیوانه انجام می گیرد عناصر جدید و معادلات جدیدی را حاکم کرده است لزوم آگاهی و بیداری امت اسلامی را دوچندان می کند.
امسال موضوع عجیب دیگری نیز وجود داشت و آن این بود که آمریکایی ها از کشورهای جهان خواستند تا به ایران برای سالگرد پیروزی انقلاب تبریک نگویند.


فشار به مقامهای آلمانی از این دسته رفتارهای زشت و غیرحرفه ای سیاسی  بود.

اما با این حال ، گروههای مقاومت فلسطین و مقامهای کشورهای جهان نیز با وجود فشارهای آمریکا و اسرائیل این مراسم و جشن را به مردم ایران تبریک گفتند.


دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز گذشته در دیدرا با سفیر ایران در بیروت ، فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد  پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به ملت و رهبری ایران تبریک گفت.

زیاد النخاله در دیدار با محمد جلال فیروزنیا با بررسی آخرین رویدادهای منطقه غرب آسیا  از حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین قدردانی کرد .

 

 دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که ملت ورهبری فلسطین به مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت فلسطین  و آرمان آن افتخار می کند.

اکنون چهل و یک سال از پیروزی انقلاب ایران و تغییر معادلات و ادبیات سیاسی و نظامی جهان می گذرد. تحریم های اقتصادی شدت گرفته است.

 
نظرات کاربران