تأکید وزیر دفاع لبنان بر آمادگی کامل ارتش برای مقابله با تجاوز صهیونیستی

وزیر دفاع لبنان، دفاع از این کشور را از وظایف ارتش خواند و بر آمادگی کامل نیروهای ارتش برای مقابله با تجاوزهای صهیونیستی و حفظ ثبات و امنیت تأکید کرد.

«زینه عکر» وزیر دفاع لبنان اعلام کرد، دولت لبنان نسبت به حوادث اخیر در مرز این کشور و فلسطین اشغالی بی تفاوت نبوده بلکه تجاوزهای اخیر رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و آن را تهدیدی برای ثبات در جنوب لبنان خوانده است، خصوصا آنکه شورای امنیت به زودی تمدید مأموریت «یونیفل» را بررسی خواهد کرد و وزارت خارجه نامه‌ای به سازمان ملل در این خصوص فرستاده است.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، خانم عکر ادامه داد: دفاع از لبنان از وظایف ارتش لبنان است که در آمادگی کامل برای دفاع از لبنان و امنیت و ثبات آن قرار دارد و بیش از یک بار بویژه در جنگ ژوئیه علیه دشمن اسرائیلی و نبرد «فجر الجرود» علیه تروریسم (آزادسازی ارتفاعات عرسال) این را ثابت کرده است.

وی سپس گفت: اما دشمن اسرائیلی حاکمیت لبنان را به صورت روزانه نقض می‌کند و هزاران بار (قطعنامه ۱۷۰۱) را نقض می‌کند، این امر قابل قبول نیست و باید محکوم شود. در تمام بیانیه‌های وزارتی دولت‌های سابق و دولت کنونی نیز بند متعلق به مقاومت علیه دشمن تأکید می‌کند که ما از هیچ تلاش و مقاومتی در مسیر آزادسازی مابقی اراضی اشغالی لبنان و حمایت از وطنمان فروگذاری نمی‌کنیم. دشمن همچنان به خاک، آب و ثروت‌های طبیعی ما چشم طمع دارد و شهروندان لبنانی حق دفاع علیه اشغالگر اسرائیلی، پاسخ به تجاوزات آن و بازگرداندن اراضی اشغالی دارند. (این بند) همچنین دولت را به توجه به ارتش و سازمان‌های امنیتی در مقابله با تروریسم و شبکه‌های جاسوسی اسرائیل ملزم می‌کند.

وزیر دفاع لبنان در پاسخ به سوالی مبنی بر وجود تضمین برای تمدید مأموریت نیروهای یونیفل بدون تغییر وظایف گفت، هیچ تضمینی در این موضوع وجود ندارد اما بیروت امیدوار است مأموریت یونیفل بدون تغییر تمدید شود.

آمریکا در تلاش است تا تغییراتی در وظایف یونیفل در لبنان به وجود بیاورد به نحوی که بتواند از آنها برای اقداماتی مرتبط با مقاومت لبنان استفاده کند.
مطالب مرتبط

پیام تسلیت «نوری المالکی» به دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان

پیام تسلیت «نوری المالکی» به دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان

رئیس ائتلاف «دولة القانون» و نخست‌وزیر پیشین عراق در پیامی به دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان، وقوع انفجار فاجعه‌آمیز در بندر بیروت و کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان لبنان در این حادثه را تسلیت گفت.

|

ظریف: در کنار لبنان ایستاده‌ایم

ظریف: در کنار لبنان ایستاده‌ایم

وزیر امور خارجه با اشاره به تماس تلفنی امروزش با همتای لبنانی گفت که جمهوری اسلامی ایران در کنار لبنان ایستاده است.

|

نظرات کاربران