واکنش دمشق به توافق شبه‌نظامیان کُرد و شرکت آمریکایی برای غارت نفت سوریه

وزارت خارجه سوریه، توافق امضا شده میان نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» و یک شرکت آمریکایی برای غارت نفت سوریه را به شدت محکوم کرد.

یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد، دمشق توافق امضا شده میان «شبه‌نظامیان قسد» ( نیروهای دموکراتیک سوریه) و شرکت نفت آمریکایی برای «سرقت نفت سوریه» با نظارت و حمایت دولت آمریکا را شدیدا محکوم می‌کند.

اخیرا «لیندسی گراهام» سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی فاش کرد که «مظلوم عبدی» فرمانده قسد توافقی را به یک شرکت نفت آمریکایی برای نوسازی میدان‌های نفتی در شمال شرق سوریه امضا کرده است.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا نیز از این توافق استقبال کرده و گفته، توافق مذکور بیشتر از چیزی که انتظار می‌رفته، زمان برده است.

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و عناصر تروریست آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند، و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز بارها اذعان کرده است که برای نفت در سوریه حضور دارند. گزارشهای بسیاری نیز از غارت نفت سوریه توسط آمریکا وجود دارد.
مطالب مرتبط

صدرالحسینی تشریح کرد؛ چه کسانی از انفجار بیروت منتفع شده‌اند

صدرالحسینی تشریح کرد؛ چه کسانی از انفجار بیروت منتفع شده‌اند

تحلیلگر مسائل غرب آسیا با اشاره به ایجاد آشوب در لبنان توسط مثلث عبری، عربی و آمریکایی در یک سال اخیر تصریح کرد: آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی بیش از همه ذینفع انفجار روز سه‌شنبه در بیروت هستند.

|

نظرات کاربران