در حال بارگذاری ...

ادعای اطلاعاتی اسرائیل در زمینه رصد فعالیت های سیدحسن نصرالله

درود بر این منش خودداری از قتل و روحیه انسان دوستانه که در سرویس جاسوسی اسرائیل موج می زند! کسانی که تحرکات خطرناک ترین دشمن خود را رصد کرده اما از ترور وی خودداری نموده اند!

 عبدالباری عطوان
 
   به گزارش سایت بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری رای الیوم، عبدالباری عطوان تحلیلگر برجسته جهان عرب در یادداشتی نوشت: یک ضرب المثل عربی وجود دارد که مضمون آن این است:«دروغ را از بزرگی آن بشناس». من معتقدم که این ضرب المثل با ادعاهای سرویس های اطلاعاتی اسرائیلی در زمینه رصد  حرکت سیدحسن نصرالله از بیروت به دمشق و دیدار وی با اسد مطابقت دارد.
  
روزنامه یدیعوت آحرونوت به نقل از سازمان های امنیتی اسرائیل مدعی شد که تل آویو با جاسوسانی که در اختیار دارد تحرکات سید حسن نصرالله را در سوریه زیر نظر داشته اما وی را هدف قرار نداده و تنها می‎خواسته این پیام را به دبیرکل حزب الله برساند که سفرهای محرمانه آنها به دمشق و تهران از چشم اسرائیل مخفی نمی ماند!
 
   درود بر این منش خودداری از قتل و روحیه انسان دوستانه که در سرویس جاسوسی اسرائیل موج می زند! کسانی که تحرکات خطرناک ترین دشمن خود را رصد کرده اما از ترور وی خودداری نموده اند!  همین ها سید عباس الموسوی دبیرکل فقید حزب الله را در سال 1992 در جبشیت (جنوب لبنان) در خودروی وی ترور کردند و فهرستی طولانی از ترور فرماندهان میدانی حزب الله از جمله عماد مغنیه، سمیر القنطار و جهاد مغنیه در همین سالهای گذشته دارند.
    در اینجا نباید شهدای قیام‎های فلسطینی از جمله یاسر عرفات که در دفتر خود محاصره و مسموم شد، خلیل الوزیر (ابوجهاد)، ابوعلی ایاد، ودیع حداد، غسان کنفانی، ابوعلی مصطفی، شیخ احمد یاسین موسس حماس، احمد الجعبری، یحیی عیاش، جمال بوسمهدانه و بسیاری دیگر که در این یادداشت کوتاه اسامی همه آنها نمی گنجد را فراموش کنیم.
 
    *
   گزارش سالانه موسسات امنیتی اسرائیلی که از سوی سرویس‌های اطلاعاتی و مغزهای راهبردی اسرائیل تهیه شده بود، بار دیگر حزب الله را در صدر دشمنان اسرائیل قرار داد، پس از حزب الله ایران، و در جایگاه سوم نیز حماس قرار گرفته بودند. البته که حزب الله بی دلیل در این جایگاه قرار نگرفته و این مسائل به علت رهبری، شهدا و ثبات قدم رخ داده است.
    خطرناک بودن حزب الله لبنان برای اسرائیل فقط به موشکهای این جنبش که شمار آنها از 150 هزار فروند نیز بیشتر است، منحصر نمی شود، بلکه به رزمندگان سرسخت و ثبات قدم رهبران حزب الله ارتباط دارد که از هدف راهبردی خودشان در زمینه مقاومت در برابر اشغالگران اسرائیلی دست نمی‌کشند.
   
آنچه باعث شده که ما در روایت اسرائیلی شک کنیم این است که اگر سرویس اطلاعاتی اسرائیل از سفر نصرالله خبر داشت، چرا پس از انجام این دیدار و یا حتی پس از بازگشت نصرالله به بیروت از برگزاری آن خبر نداد.
   همین که این دیدار از سوی دبیرکل حزب الله انجام شده، به خودی خود پیروزی بزرگی برای مقاومت لبنان و سید آن است. همچنین شکست اطلاعاتی و نظامی بزرگی برای رژیم صهیونیستی محسوب می شود. شکستی که صهیونیستها تلاش کردند با انتشار برخی اخبار دروغین نگاه افکار عمومی را از آن منحرف کنند.
نظرات کاربران