هندسه فراگیر مقاومت و رویش‌های جدید/ تغییر راهبرد و مفهوم ادبیات رسانه ای/ تکریم هنرمندان و خانواده شهدای خبرنگار

در این نشست که در دانشگاه کوفه برگزار شد ، همچنین شخصیت های سیاسی از عراق ،سوریه و برخی کشورهای اسلامی حضور داشتند. سخنران آغازین این نشست هادی العامری رئیس سازمان مقاومت بدر عراق بود که بیشتر سخنرانان از وی بعنوان شیخ مقاومت نام می بردند.

جشنواره رسانه غدیر ، بازتابی از درک صحیح و درست واقعیت های کنونی منطقه و جهان است. واقعیتی که ضرورت پرداختن به اقتدار رسانه ای و لزوم ایجاد ادبیات رسانه ای جدید را دو چندان می کند.
   
در این نشست که در دانشگاه کوفه برگزار شد ،  همچنین شخصیت های سیاسی از عراق ،سوریه و برخی کشورهای اسلامی حضور داشتند. سخنران آغازین این نشست" هادی العامری "رئیس سازمان مقاومت بدر عراق بود که بیشتر سخنرانان از وی بعنوان شیخ مقاومت نام می بردند.
 العامری با اشاره به آخرین رویدادهای سیاسی و میدانی عراق گفت : نبرد نظامی با داعش پایان یافته است و دیگر داعش وجود ندارد اما باید دانست که این به معنای پایان راه نیست و بلکه آغاز است . وی گفت که مقابله با داعش و تروریسم نیازمند مبارزه فکری و آگاهی بخشی به جامعه است و اگر این مهم انجام نشود تروریسم همانطور که در اسامی قدیم بروز پیدا کرد ، در آینده نیز با عنوان های جدید پا به عرصه می گذارد و همین موضوع نیازمند مقابله رسانه ای و فکری است.
 حجت الاسلام کریمیان رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی که در این نشست شرکت کرده بود یکی دیگر از سخنرانان مراسم بود که در صحبت های خود  بر لزوم توجه به رویکرد رسانه ای برای بازتاب واقعیت های جهان اسلام تاکید کرد.
 خالد الملا رئیس علمای اهل سنت عراق نیز که کریمیان از وی بعنوان منادی تقریب در عراق یاد کرد ، در یک سخنرانی حماسی بر وحدت گروههای عراقی و همگرایی سیاسی آنان تاکید نمود  و خواستار مبارزه با اخرین باقی مانده های داعش شد.
 درادامه مراسم از هنرمندانی از سوریه ، عراق ، لبنان و ایران و نز الجزایر و عمان تقدیرشد.
 فرهاد اصلانی ، شقایق فرهانی ، شهرزاد کمال زاده و نسرین مقانلو از هنرپیشه های ایرانی بودند که از آنان تقدیر بعمل آید.
 
  
حاشیه مراسم تقدیر از هنرمندان
 
   رفتار و سخنان هنرمندانی که روی سن رفتند نشان می داد که امروزهندسه مقاومت گسترده شده است و رویش های جدیدی در حال شکل گرفتن است . ادبیات تازه ای شکل گرفته است . سینما و هنر عربی و اسلامی بسمتی می رود که خودرا با واقعیت های میدانی مقاومت همگام و همراه کند. تجربه موسیقی مقاومت در لبنان نشان داد که قرار گرفتن سینماگران و هنرپیشه های عربیدر کنار واقعیت های مردم و حمایت از دردها و رنج های مردم اسلامی و فلسطین به افزایش محبوبیت آنان می انجامد.
 یکی از هنرپیشه های سوری که روی سن رفته بود ، شاخه های یاسمین ( نماد عشق در سوریه ) را با خود همراه آورده بودو ان را به ملت عراق و مقاومت تقدیم کرد.
 زمانی که فرهاد اصلانی روی سن رفت اگرجه با تشویق حاضران همراه شداما این تشویق زمانی شدت گرفت که حاضران با پخش صحنه هایی از فیلم مختار که اصلانی در ان نقش ابن زیاد را داشت نتوانستند احساسات خود را کنترل کنند و تشویق ها بیشتر شد.
 در زمان تقدیر از سینماگران ایرانی و عربی بخش هایی از فیلم های معروف آنان پخش می شد.
 
 
  تقدیر ازشهدای رسانه
 
   صحنه هایی از درآغوش گرفتن کودکان آواره عراقی توسط شهید حیدر المیاهی که این دوره از جشنواره نیز به نام وی نامگذاری شده بود از صحنه های درخشان و ماندگاری بود که برای لحظاتی باعث گریه شدید حضار شد.
 خبرنگار زن الجزایری به نام سمیره که در عراق زخمی شده است نیزدر پیامی از انتخاب خود توسط الغدیر قدردانی کرد و درپیامی گفت که من باید از شما تقدیر کنم.
 برگزاری نمایشگاه رسانه های مقاومت در شبکه تلویزیونی الغدیر
 ظهر روز پنجشنبه نیز نمایشگاه رسانه های مقاومت در شبکه تلویزیونی الغدیر با حضور هادی العامری و کریمیان و نیز شخصیت های رسانه ای برگزارشد.

 

 
نظرات کاربران