نخستین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی در تهران

در این مسئله ما تجربه گرانبها و منحصر بفرد حزب الله و مقاومت فلسطین را داریم که توانستند با شکستن قدرت و توانمندی اسرائیل، موفقیت‌های عظیمی را رقم بزنند. آنها با شکست دادن پروژه صهیونیستی، آینده بهتری برای ما جهت آغاز روند آزادسازی فلسطین ایجاد نمودند.

نخستین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی با عنوان یادواره شهادت محمد الدره، از دقایقی پیش در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در تهران آغاز شد.
  به گزارش خبرنگار سایت بیداری اسلامی ، همزمان با سالروز شهادت محمد الدره ، « نخستین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی » از دقایقی پیش در تهران آغاز شد.

 
این اجلاس یک روزه از سوی  اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری و مشارکت جمعیت دفاع از ملت فلسطین ، خبرگزاری قدس (قدسنا) ، مجمع سازمانهای غیر دولتی و فعالان حامی آزادی قدس شریف ، موسسه الحمله العالمیه للعوده الی فلسطین و حوزه هنری و با حضور تعدادی از شخصیت ها و فعالان سیاسی ، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین ، جنبش امل لبنان ، جمعی از دانش آموزان و دانشجویان ایرانی و دانشجویان کشورهای فلسطین ، عراق ، لبنان ، سوریه ، یمن ، بحرین ، افغانستان ، ترکیه ، سریلانکا ، پاکستان مقیم کشور جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری است .  ‌
 در آغاز این اجلاس پیام آیت الله علوی گرگانی توسط حجت الاسلام امینیان سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در امارات و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد قرائت شد.


  
 متن این پیام به شرح زیر است:
  
آنچه که سالها در سرزمین های اشغالی فلسطین بر ملت مظلوم و بی پناه آن دیار گذشته است، صفحه ای تاریک از تاریخ جهان است که توسط یک عده مردم به ظاهر متمدن و در باطن گرگ صفت و بی رحم و خونخوار محقق شده است. که جز سبعیت در رفتار آنها با مردم فلسطین دیده نشده است.
   از جنایات روزانه و آوارگی مردم آن سرزمین تا کشتار جوانان و شکنجه نوجوانان و یا حتی کودکان و محروم نمودن آنها از نعمت های اولیه که هر انسانی باید داشته باشد، نمونه ای کوچک از ددمنشی مردم اشغالگر صهیونیستی است.
   حال در این شرایط حساس شما جوانان و نوجوانان امت اسلامی در قالب تشکل های متعدد از جمله اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری می توانید با فریادها و حمایت های خود ملت فلسطین مخصوصا جوانان و نوجوانان آن دیار را به مقاومت و صبوری بیشتر تشویق کرده و در راه خود استوارتر کنید و دولتهای منطقه را نسبت به وظایف خود در قبال حمایت از این مظلومان و سرنوشت مردم فلسطین آگاه تر کنید و خداوند نیز پشت و پناه مظلومان خواهد بود و یقینا روزی فراخواهد رسید که این ملت از چنگال ظالمین نجات پیدا خواهد کرد. امید است خداوند نظام اسلامی، رهبر معظم را توفیق عنایت فرماید تا هر چه بیشتر یاور مظلومان مسلمان در اقصی نقاط جهان باشند و مقدمات فرج بشریت فراهم گردد.
 
 8 ذی الحجه الحرام 1438
    
در ادامه این نشست «ابوالقاسم رحیمیان» دبیرکل اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری ضمن خوشامد به حضار در این اجلاس سخنرانی خود را درباره نقش مهم جوانان و نوجوانان در حمایت از مسئله فلسطین ارائه کرد.
   وی تاکید کرد : اسرائیل رژیمی است که بر پایه تبعیض نژادی تاسیس شده است. صهیونیست ها موجودیت خود را مساوی با حذف ملت فلسطین می دانند. بنابراین بر اساس آپارتاید صهیونیستی ملت فلسطین حق حیات در فلسطین را ندارد و می بایست یا تن به آوارگی دهد و یا اینکه نابود شود. بر این اساس از همان نخست اشغالگری ، رابطه اسرائیل با ملت فلسطین، سرکوب بوده است. رژیم اشغالگر قدس با تعریف ، تدوین و اجرای برنامه های متعدد کوشیده شرایط زندگی فلسطینیان را در سرزمین فلسطین سخت و سخت تر سازد. به همین دلیل فلسطینیان در سرزمین آبا و اجدادی خویش از همه حقوق مشروع و بدیهی خود محروم شده اند. حقوقی مانند تعیین سرنوشت، حق شهروندی، حق آزادی تردد، حق کار و درآمد زایی و بسیاری از بدیهی ترین حقوق اجتماعی. در این میان زندگی بر کودکان سخت تر است که از بهداشت ،  درمان ،  آموزش ، بازی ، رفاه ، آسایش ، وحداقل های حقوق شهروندی در ابتدایی ترین شکل آن نیز برخوردارنیستند.
 
 
عضو مجمع سازمانهای غیردولتی و فعالان حامی آزادی قدس شریف گفت : نهم مهر ماه یاد آور شهادت کودک 12 ساله ای است که درمنظر شبکه های تلویزیونی هدف گلوله سربازان اسرائیلی قرار گرفت و به شهادت رسید در حالی که در پشت پدر پناه گرفته بود. محمد الدره کودک 12 ساله فلسطین در آغوش پدر و در منظر  دور بین های تلویزیونی به شهادت رسید تا نژادپرستی رژیم صهیونیستی را برای جهانیان اشکار سازد . تا جهانیان بخود آیند و حرکتی برای مقابله با این رژیم آپارتاید انجام دهند. جهان با شهادت محمد الدره تکان خورد اما فقط تکان خورد و اقدامی که تکلیف بود را انجام نداد و اپارتاید و تبعیض نژادی و نژاد پرستی همچنان در فلسطین جاری و ساری است. کودکان زیادی پس از شهادت شهید الدره به شهادت رسیدند مانند شهید محمد ابو خضیر که صهیونیست ها در دهانش بنزین ریختند و آتش زدند. یا شهید نوزاد دوآبشه که منزلشان را به آتش کشیدند و همراه پدر و مادر در آتش نژاد پرستی صهیونیست ها سوختند و به شهادت رسیدند.
 
 
سپس «مجتبی رحماندوست» استاد دانشگاه تهران و از شخصیت های فعال در عرصه فلسطین سخنرانی کرد. وی تاکید کرد: جنبش مردم فلسطین یک حرکت و یک ائتلاف مردمی و بین المللی است. این مسئله یک چالش طولانی بوده و زمان محدودی ندارد. دو جبهه در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند، یکی جبهه صهیونیست و دیگری جبهه مقاومت است. البته همان گونه که رهبری پیش بینی کرده اند تا 25 سال آینده این رژیم وجود نخواهد داشت.
   رحماندوست تاکید کرد: موتور محرکه این جنبش خون حسین (علیه السلام) و ظهور ادامه دهنده این حرکت است و آینده به دست حضرت مهدی (عج) است. مبارزه فلسطینیان با رژیم صهیونیستی پیشرفته ترین نوع مبارزه در جهان است. فلسطین سمبل مبارزه با ظلم است که نماد آن صهیونیسم و ابزار مبارزه با آن مقاومت است. صهیونیسم باطل محض است.
 
 در ادامه این نشست پیام شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان به نخستین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی از طریق ویدئو کنفرانس پخش شد.
 
   متن این پیام به شرح زیر است:
 
 جوانان نعمت‎های بزرگی هستند که خداوند آنها را به ما ارزانی داشته است. جوانان دارای قدرت و توانایی فراوانی هستند و می توانند با فرمانبرداری از خداوند متعال، جهان را مملو از سعادتمندی کنند.
   ما در منطقه با پروژه خطرناک صهیونیستی مواجه هستیم، پروژه‌ای که با اراده غرب در خاورمیانه ایجاد شده تا فرهنگ، استقلال و سرنوشت نسل‌های آینده ما را تغییر دهد.
   رژیم صهیونیستی با این هدف ایجاد شد که مردم منطقه را مورد تعدی و ظلم و ستم قرار دهد تا در نهایت ما به کرنش و تسلیم وادار شویم.
   باید توجه داشته باشیم که مسئله تنها به وجود رژیم صهیونیستی در فلسطین خلاصه نمی‌شود، فلسطین در واقع ایستگاه آغازین انتشار پروژه صهیونیستی به کل کشورهای منطقه و جهان است.
   در حدیث شریفی آمده است: به پنج اصل مهم در زندگی خود قبل از همه مسائل پایبند باش و در بین این پنج اصل یکی از همه مهمتر است که همان استفاده از دوران جوانی قبل از گام نهادن در دوران پیری است. جوانان دارای قدرتی هستند که به آنها این امکان را می دهد زندگی سعادتمندانه را برای خود رقم بزنند و ما در این موضوع مسئولیت‌‎های برعهده داریم.
   فلسطین باید آزاد شود تا زندگی و عقاید ما آزاد شوند. در این مسئله ما تجربه گرانبها و منحصر بفرد حزب الله و مقاومت فلسطین را داریم که توانستند با شکستن قدرت و توانمندی اسرائیل، موفقیت‌های عظیمی را رقم بزنند. آنها با شکست دادن پروژه صهیونیستی، آینده بهتری برای ما جهت آغاز روند آزادسازی فلسطین ایجاد نمودند.
   امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (حفظه الله) تاکید دارند که مسئله فلسطین یک موضوع جغرافیایی نیست، بلکه مسئله‌ای انسانی محسوب می‌شود.
   امام خمینی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی (ره) معتقد بودند که ما می‎توانیم اسرائیل را نابود کنیم و تاکید فرمودند اگر هر مسلمان یک سطل آب بریزد، اسرائیل را آب خواهد برد.
   امیرالمومنین امام علی (علیه السلام) نیز فرموده اند: حیات و زندگی همراه با ذلت مرگ است و مرگ همراه با عزت، حیات و زندگی است. ما خواستار زندگی هستیم و حیات ما در آزادی فلسطین است، مرگ ما نیز در تسلیم و کرنش در برابر اسرائیل و همپیمانان آن در منطقه است.
   جهاد و مقاومت نیز نتیجه‎ای جز حیات واقعی و  زندگی سعادتمندانه ندارد. خداوند باریتعالی در قرآن کریم فرموده است: وَالَّذِینَ جَاهَدُواْ فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ‏ (عنکبوت ۶۹).
   جهاد ما همه انواع آن را شامل می شود، که برای ما موفقیت های عظیمی را رقم خواهد زد. شما جوانان می توانید از تجربیات تاریخی و تحولات عصر حاضر استفاده کنید. شما با داشتن توانایی، ایمان و اراده قادر به رقم زدن اتفاقات مهم هستید و تنها لازم است که تصمیم خود را عملی کنید چون خداوند همواره یاری رسان شما خواهد بود: إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ (محمد 7). اسرائیل موجودیت همیشگی نخواهد بود و آمریکا نیز توانایی انجام همه اهداف خود را ندارد، ما می توانیم معجزه هایی را محقق کنیم و آزادسازی فلسطین را رقم بزنیم، البته که وظیفه داریم این ماموریت مهم را انجام دهیم.
 باید اقدامات شهید محمد الدره و همه شهدا و ایثارگران در مسئله فلسطین در برابر چشمان ما حاضر باشد، همه این فداکاری ها مسئولیتی بر گردن ما ایجاد نموده که باید از آن محافظت کنیم و مسیر جهاد را ادامه دهیم و اطمینان داشته باشید که خداوند باریتعالی به طور حتم یاری رسان ما در این مسیر خواهد بود: وَکَانَ حَقًّا عَلَیْنَا نَصْرُ الْمُؤْمِنِینَ. (روم 47)
  
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
نظرات کاربران