قدرت موشکی ایران خط قرمز است/ پاسخ سخت تهران به تحرکات خصمانه

وزیر دفاع سابق جمهوری اسلامی ایران در سخنانی با بیان اینکه «قدرت موشکی» خط قرمز تهران است، گفت: بُرد موشک های ایران متناسب با نوع تهدیدات بیگانگان افزایش پیدا می کند.

سردار حسین دهقان، وزیر دفاع سابق جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با شبکه یمنی المسیره درباره هر نوع اقدام خصمانه طرف های بیگانه علیه تهران هشدار داد.

بر اساس این گزارش، وی تصریح کرد: هرگونه تحرک خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران با پاسخی سخت مواجه خواهد شد. ایران در حال حاضر برای مقابله با هرگونه خطر و یا تجاوز آمادگی کامل دارد.

سردار دهقان در ادامه یادآور شد: قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران خط قرمز و غیرقابل مذاکره است. افزایش بُرد موشک های جمهوری اسلامی ایران بستگی به نوع تهدیدات طرف مقابل دارد. ایران متناسب با تهدیدی که با آن مواجه است، بُرد موشک های خود را افزایش می دهد.

وزیر دفاع سابق جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: ما هیچگاه به دنبال تسلیحات کشتار جمعی نبوده و نخواهیم بود. مهم نیست که چه کسی مسئولیت حمله به نطنز را برعهده می گیرد، مهم این است که این حمله در چارچوب مثلث عبری، عربی و آمریکایی صورت گرفته است.

این مقام نظامی ارشد جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: هدف دشمن از هدف قرار دادن کشتی های ایران در سطح آب، ایجاد فضای تنش و جنگی است.

وی علت حضور ایران در سوریه را نیز تنها برای ارائه مشورت به نیروهای سوری خواند.

سردار دهقان در ادامه با اشاره به غنی سازی ۶۰ درصدی جمهوری اسلامی ایران نیز اظهار داشت: اقدام ایران در بالا بردن سطح غنی سازی به میزان ۶۰ درصد هیچ تهدیدی برای دیگران نیست. ما معتقدیم که هر نوع توانمندی‌مان به ویژه در حوزه دفاعی به نفع کشورهای منطقه است.

وزیر دفاع سابق ایران تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، سعودی را دشمن خود نمی داند اما اگر این کشور در چارچوب ائتلاف غربی، صهیونیستی تحرکی را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهد، نگاه تهران به آن فرق خواهد کرد. ما در عین حال معتقدیم که ملت مظلوم یمن باید هرچه سریعتر از محاصره خارج شوند و فاجعه انسانی در یمن پایان یابد.
مطالب مرتبط

بایدن برای احیای برجام ناتوان است

بایدن برای احیای برجام ناتوان است

«شیرین هانتر» می گوید بایدن در مواجهه با مخالفت های داخلی با برجام محتاطانه برخورد می کند، حال آنکه تغییر در اولویت های جهانی واشنگتن، دلیل تغییر رویکرد بن سلمان در قبال ایران است.

|

بیانیه سپاه در محکومیت جنایت کابل: خروج امریکا از غرب آسیا موجب امنیت و آرامش ملت‌های مسلمان خواهد شد

بیانیه سپاه در محکومیت جنایت کابل: خروج امریکا از غرب آسیا موجب امنیت و آرامش ملت‌های مسلمان خواهد شد

سپاه پاسداران در بیانیه‌ای درباره جنایت تروریستی کابل ضمن محکومیت شدید این توطئه، تاکید کرد: رژیم تروریستی ایالات متحده امریکا و همپیمانان آن باید به جنگ‌افروزی‌ها و کینه‌توزی‌های شیطانی خود علیه امت اسلامی به ویژه ملت مظلوم افغانستان خاتمه دهند.

|

نامه اسماعیل هنیه به رهبر انقلاب درباره حوادث قدس اشغالی

نامه اسماعیل هنیه به رهبر انقلاب درباره حوادث قدس اشغالی

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در پیامی به رهبر معظم انقلاب ضمن تشریح حوادث و تحولات جاری در قدس اشغالی، خواستار اتخاذ موضع قاطع جهان اسلام برای حمایت از ساکنان قدس و توقف جنایات اشغالگران اسرائیلی شد.

|

واکنش خطیب‌زاده به اتهامات بی پایه دولت مغرب علیه ایران

واکنش خطیب‌زاده به اتهامات بی پایه دولت مغرب علیه ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اتهامات بی پایه دولت مغرب را به دلیل ناتوانی این کشور در حل مسائل منطقه‌ای خود و در راستای کمک به طرح‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و علیه وفاداران به آرمان حقه فلسطین خواند.

|

نظرات کاربران