سیاست «محاصره اقتصادی» آمریکا و غرب علیه سوریه همچنان پابرجاست

وزیر خارجه سوریه در سخنانی تأکید کرد که اوضاع اقتصادی کنونی در این کشور حاصل آثار منفی ناشی از استراتژی محاصره اقتصادی آمریکا و غرب علیه دمشق است.

«فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه در سخنانی تأکید کرد: درحال حاضر، مردم سوریه شرایط اقتصادی سختی را پشت سر می گذرانند.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه سوریه در ادامه یادآور شد: شرایط اقتصادی و معیشتیِ امروز مردم سوریه حاصل آثار منفی ناشی از تحریم های آمریکا و غرب علیه دمشق است؛ تحریم هایی که به صورت یکجانبه اعمال شدند. در واقع، سیاست محاصره اقتصادی آمریکا و غرب علیه سوریه همچنان پابرجاست.

این مقام سوری ضمن محکوم کردن تداوم محاصره اقتصادی آمریکا و غرب علیه سوریه، اظهار داشت: جامعه جهانی در شرایط سخت کنونی باید در کنار ملت سوریه بایستد و با سیاست محاصره اقتصادی مقابله کند.

المقداد همچنین به برخی کمک های بشردوستانه خارجی به سوریه اشاره کرد و گفت: ما اعتقاد داریم که در زمینه ارائه کمک های انسان دوستانه به سوریه نباید سیاسی کاری صورت پذیرد. نباید از کمک های بشردوستانه در چارچوبی خارج از اهداف انسانی بهره برداری کرد.
مطالب مرتبط

آمریکا از کشتار فلسطینیان حمایت می‌کند و مدعی ارائه طرح صلح است!

آمریکا از کشتار فلسطینیان حمایت می‌کند و مدعی ارائه طرح صلح است!

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در سخنانی کنایه آمیز خطاب به آمریکایی ها تأکید کرد: شما از کشتار یمنی‌ها توسط سعودی و قتل عام فلسطینیان توسط اسرائیل حمایت می کنید و مدعی ارائه طرح صلح هم هستید!

|

بایدن برای احیای برجام ناتوان است

بایدن برای احیای برجام ناتوان است

«شیرین هانتر» می گوید بایدن در مواجهه با مخالفت های داخلی با برجام محتاطانه برخورد می کند، حال آنکه تغییر در اولویت های جهانی واشنگتن، دلیل تغییر رویکرد بن سلمان در قبال ایران است.

|

نظرات کاربران