حمله به غزه، موضع روشن اسرائیل در برابر مسلمانان است

رئیس جمهور ترکیه امروز اعلام کرد: حمله به غزه، موضع روشن اسرائیل در برابر مسلمانان است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز جمعه در سخنانی اعلام کرد: حمله به غزه، موضع روشن اسرائیل در برابر مسلمانان است.

رئیس جمهور ترکیه در سخنانی در این خصوص گفت: حمله به غزه، موضع روشن اسرائیل در برابر مسلمانان است. در صورت ادامه حملات هوایی اسرائیل به غزه، متاسفانه مناسبات آنکارا- تل‌آویو به سطح مطلوب نمی‌رسد.

اردوغان در ادامه سخنانش گفت: وزیر امور خارجه کشورمان برخورد مناسبی در واکنش به رفتار و رویکرد وزیر امور خارجه یونان انجام داده است. خطاب به آتن نیز می گویم؛ شما مطابق معاهده لوزان حق ندارید مفتی اعظم را تعیین کنید. ما اسقف اعظم را منصوب نمی‌کنیم.

این در حالیست که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه پیشتر با نیکوس دندیاس وزیر امور خارجه یونان در آنکارا دیدار و گفتگو کرد.

از سوی دیگر، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در نشست خبری مشترک با نیکوس دندیاس همتای یونانی خود در سالن نمایشگاه مجتمع ریاست جمهوری این کشور در آنکارا گفت: از احیای مجدد کانال مذاکره و گفتمان میان دو کشور بسیار خرسندیم؛ معتقدیم که مشکلات با یونان از طریق مذاکره و گفتمان سازنده، حل شدنی است.
مطالب مرتبط

آمریکا از کشتار فلسطینیان حمایت می‌کند و مدعی ارائه طرح صلح است!

آمریکا از کشتار فلسطینیان حمایت می‌کند و مدعی ارائه طرح صلح است!

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در سخنانی کنایه آمیز خطاب به آمریکایی ها تأکید کرد: شما از کشتار یمنی‌ها توسط سعودی و قتل عام فلسطینیان توسط اسرائیل حمایت می کنید و مدعی ارائه طرح صلح هم هستید!

|

نظرات کاربران