به بهانه به ترور نافرجام فرمانده امنیتی غزه؛

ضرورت دارد پیش از آنکه شرایط در غزه آن گونه پیش برود که مطلوب دشمنان فلسطین و جبهه مقاومت است، فتنه داعش و تروریسم تکفیری در غزه ریشه کن شود. تردیدی نیست امنیت غزه و آینده مقاومت ایجاب می کند که در این مساله هیچگونه مسامحه ای انجام نگیرد.

سایت بیداری اسلامی : سرتیپ توفیق ابو نعیم فرمانده امنیتی نوار غزه صبح امروز به هنگام خروج از مسجدی در محله اردوگاه النصیرات در مرکز این باریکه هدف ترور قرار گرفت. گزارش ها حاکی از آن است که تروریست ها در نیل به هدف خویش ناکام بوده اند و این فرمانده عالی رتبه حماس در بیمارستان بستری است و حال عمومی وی نیز مساعد است و خطری وی را تهدید نمی کند. ترور عالی ترین مقام امنیتی نوار غزه از ابعاد مختلف قابل بررسی است:
 
-    همزمان با نمایان شدن مرگ جریان های تروریستی – تکفیری در عراق و سوریه، این گروه ها(داعش ) اقدام به گسترش حوزه عملیات خود در کشورهای دیگر برآمدند. با توجه به اینکه این جریان تروریستی خود را به صورت یک جریان نهضتی به نمایش گذاشته است، افراد زیادی از جوامع سرخورده عرب به این فراخوانی داعش پیوستند. از جمله در کشور مصر و خاصه در شبه جزیره سینا و با یارگیری در باریکه غزه در صدد تحمیل ناامنی بر مصر و غزه برآمده اند. بی تردید حضور تروریست های تکفیری در هر کشوری مساوی با ناامنی است. بر این اساس غزه و در واقع جریان حماس در معرض تهدیدات این جریان قرار دارد. هر چند حماس تلاش گسترده ای کرده است تا از گسترش تروریسم تکفیری در غزه جلو گیری کند اما این جریان همچنان تلاش دارد حضور خود را بر غزه تحمیل کند.
 
-    حضور تحمیلی تروریسم تکفیری، با عنوان همبستگی با داعش در غزه، در حقیقت ادامه تهدیدات رژیم صهیونیستی در غزه علیه حماس است. این جریان با افزایش تهدیدات خود که در واقع همه مردم غزه به عنوان هدف عملیات های آن تعریف شده اند، در کنار محاصره 11 ساله غزه که از سوی رژیم صهیونیستی تحمیل شده است و تحریم های تحمیلی محمود عباس بر غزه در جهت به تسلیم واداشتن حماس طراحی شده است. بر این اساس داعش در غزه، ابزاری در دست اسرائیل برای افزایش هزینه های امنیتی این منطقه علیه محور مقاومت است.
 
-    حدود یک دهه است که رژیم صهیونیستی تلاش دارد برای حذف مقاومت در غزه از نیرو های نظامی دیگر کشورها استفاده کند. این مطلوب را با پیشنهادهایی چون حضور نیروهای بین المللی در چارچوب سازمان ملل متحد نیز مطرح کرده است. به نظر می رسد با توجه به شکل گیری ائتلاف های بین المللی متعدد به بهانه جنگ با تروریسم مانند ائتلافی که امریکا آن را رهبری می کند، این رژیم تلاش دارد با گسترش فعالیت داعش در غزه، زمینه را برای مداخله این ائتلاف ها در غزه مهیا سازد. به این ترتیب این ائتلاف با هدف اعلامی جنگ با تروریسم تکفیری در موضوع غزه وارد می شوند و هدف اعمالی اسرائیل یعنی نابودی مقاومت در غزه را دنبال خواهند کرد. همان طور که تشدید فعالیت تکفیری ها در شبه جزیره سینا موجب تشدید سختگیری های مصر علیه غزه شد، تشدید فعالیت آنها در غزه می تواند زمینه حضور نیروهای امریکایی به بهانه جنگ علیه تروریسم را در غزه فراهم سازد.
  
 -    مقاومت در غزه با درک درست این تهدید از همان آغاز تلاش داشته تا تکفیری ها در غزه امکان رشد نداشته باشند و با تمام ظرفیت در مقابل آن صف آرایی کرده است. تاکید صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در تهران مبنی بر اینکه جنبش حماس، ضمن افزایش توانمندی های نظامی برای مقابله با تهدیدات دشمن صهیونیستی، خود را متعهد می داند به گروهای تروریستی – تکفیری مانند داعش اجازه فعالیت در غزه را ندهد در همین چارچوب قابل ارزیابی است.
 
-    سرتیپ توفیق ابو نعیم فرماند ارشد امنیتی حماس در راس ماموریت علیه داعش در غزه قرار دارد. طی چند سال اخیر بسیاری از اقدامات تروریستی داعش در غزه توسط نیروهای تحت امر سرتیپ ابو نعیم، شناسایی و خنثی شده است. بر این اساس طبیعی است که هم تکفیری ها هم اسرائیل و هم حامیان آن در صدد حذف این فرمانده قدرتمند امنیتی حماس باشند تا زمینه برای گسترش فعالیت داعش به عنوان مقدمه ضروری مداخله نظامی در غزه مهیا شود.
-    هر چند برخی از تحلیلگران با توجه به شروع مجدد همکاری های امنیتی سلطه فلسطینی با رژیم صهیونیستی پس از 3 ماه وقفه، اقدامی خلاف روح توافق آشتی میان فتح و حماس می دانند و تاکید دارند که دامنه این همکاری می تواند به غزه هم کشیده شود. بر این اساس حذف نیروهای توانمند امنیتی حماس از غزه تمهیدی برای این همکاری ارزیابی می شود. در هر صورت ضرورت دارد پیش از آنکه شرایط در غزه آن گونه پیش برود که مطلوب دشمنان فلسطین و جبهه مقاومت است، فتنه داعش و تروریسم تکفیری در غزه کاملا ریشه کن شود. تردیدی نیست امنیت غزه و آینده مقاومت ایجاب می کند که در این مساله هیچگونه مسامحه ای انجام نگیرد.
نظرات کاربران