جریانهای تکفیری در بستر جهل و توطئه تفرقه فرصت بروز و ظهور یافتند

متاسفانه در بستر جهل، برخی از این جریان های تکفیری تحت حمایت ها و پشتیبانی های نظام سلطه باعث شد که آنها امروز هم یک چهره منفی را از اسلام به جهانیان معرفی کنند و هم اینکه یک فتنه مذهبی را در داخل جهان اسلام دنبال کرده و دامن بزنند.

دکتر حسین اکبری رییس مرکز مطالعات و پژوهش های مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: اجلاس جهانی محبان اهل بیت و مسئله تکفیری‌ها قرار بر این است که در اول و دوم آذرماه برگزار شود. در این اجلاس ۵۰۰ مهمان از ۹۴ کشور دنیا حاضر خواهند بود.
    به گزارش خبرنگار سایت بیداری اسلامی ، رییس مرکز مطالعات و پژوهش های مجمع جهانی بیداری اسلامی در ادامه افزود: در این اجلاس اندیشمندان و نخبگان زیادی از کشورهای مختلف حضور خواهند داشت، تاکنون حدود ۲۵۰ مقاله به دبیرخانه این اجلاس رسیده است. همچنین این مقالات ترجمه شده و ۴ عنوان کتاب آماده چاپ است که در زمان اجلاس توزیع خواهد شد.
  وی در ادامه بیان داشت: کتاب خلاصه و چکیده مقالات هم برای اجلاس آماده شده است. همچنین مقالات برتر در دو عنوان کتاب چاپ خواهد شد. بیشتر مقالات به زبان های عربی، انگلیسی و فارسی ترجمه شده و در اجلاس ارائه خواهد شد.
 
   دکتر اکبری ادامه داد: در این اجلاس همچنین بیش از  ۲۰۰ نفر از فرهیختگان و اندیشمندان داخل کشور دعوت شده اند که این عزیزان هم در این اجلاس شرکت خواهند کرد.
    رییس مرکز مطالعات و پژوهش های مجمع جهانی بیداری اسلامی در ادامه به محورهای مقالات ارسال شده به اجلاس اشاره کرد که عبارت است از :

۱.مفهوم شناسی و مبانی معرفتی مکتب اهل بیت (ع) ۲.نقش مکتب اهل بیت (ع) در پی ریزی تمدن اسلامی ۳.دیدگاه های علمای امت اسلامی در خصوص گروه های تکفیری ۴.نقش محبان اهل بیت (ع) در شکل گیری امت واحده اسلامی ۵.آسیب شناسی چالش های پیش روی جهان اسلام ۶. راهبردها و راهکارهای انسجام امت اسلامی
  
 وی در ادامه بیان داشت: باتوجه به شرایطی که در آن زندگی می کنیم امروز بیش از هر روزی جهان اسلام از موضوع جهل و تحجررنج می برد و همچنین حضور تکفیری ها در جای جای جهان اسلام به خصوص در جغرافیای عراق و سوریه باعث شد که یک تهدید جدی بر علیه محبان اهل بیت (ع) شکل بگیرد.
    دکتر اکبری در ادامه بیان داشت: متاسفانه در بستر جهل، برخی از این جریان های تکفیری تحت حمایت ها و پشتیبانی های نظام سلطه باعث شد که آنها امروز هم یک چهره منفی را از اسلام به جهانیان معرفی کنند و هم اینکه یک فتنه مذهبی را در داخل جهان اسلام دنبال کرده و دامن بزنند. اما بحمدالله مقاومت با محوریت جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که اعلام کند که علاوه بر اینکه در حوزه نظامی و سیاسی، موفق شده است که این حرکت را متوقف کند.
 
   وی در ادامه افزود: اعتقاد بسیاری بر این است که این تفکر و اندیشه ای که با حمایت و پشتیبانی و برنامه ریزی نظام سلطه بوجود آمده است و مدت ها در منطقه خواهد بود یکی از مشکلات آینده جهان اسلام خواهد بود. بنابراین نیاز بر این است که امت اسلامی در یک جمع و تلاش مشترک در جای جای جهان اسلام بتوانند با این پدیده خشن غیر اسلامی و انسانی برخورد کنند. امیدواریم این همایشی که پیش رو داریم بتوانیم نسبت به آینده و حرکت مشترک در مبارزه فکری و عملی با تفکر تکفیری انجام دهیم. تا انشاالله بتوانیم آن چهره اسلام ناب را به دنیا معرفی کرده و جریانی که دشمن از آن پشتیبانی می کند طراحی هایش نقش بر آب شود.
نظرات کاربران