آمریکا قطعنامه شورای امنیت درباره قدس را وتو کرد

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت که برای رای گیری درباره پیش نویس قطعنامه پیشنهادی مصر درباره قدس برگزار شده بود، این قطعنامه را وتو کرد.

آمریکا با رای منفی به پیش نویس قطعنامه ارائه شده در نشست شورای امنیت درباره قدس اشغالی، آن را وتو کرد .
 
به گزارش سایت بیداری اسلامی ، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت که برای رای گیری درباره پیش نویس قطعنامه پیشنهادی مصر درباره قدس برگزار شده بود،  این قطعنامه را وتو کرد.
 
در پیش نویس این قطعنامه  هرگونه تصمیم درباره وضعیت قدس، غیرقانونی خوانده شد.  از سویی دیگر  در این پیش نویس  اشاره‌ مستقیمی به آمریکا و  اقدام ترامپ نشد اما هرگونه تصمیمی برای تغییر وضعیت قدس غیر قانونی خوانده شد.
 این در حالی است که 14 عضو شورای امنیت از جمله فرانسه و انگلیس علیه تصمیم ترامپ رای دادند. در این قطعنامه با تصمیم ترامپ برای اعلام قدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی مخالفت شده بود.
 عمرو ابوالعطا نماینده مصر در سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد هرگونه تلاش‌های یکجانبه برای تغییر وضعیت قدس با قوانین بین المللی مغایرت دارد.
 
نماینده مصر گفت پیش نویس قطعنامه از تمام دولت‌ها درخواست می‌کند از گشایش نمایندگی‌های دیپلماتیک در قدس خودداری کنند.
 در آغاز این نشست ، نیکلای ملادینوف هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در روند صلح در نشست شورای امنیت درباره قدس اشغالی اعلام کرد قدس باید در چارچوب مسائل اصلی فلسطین باقی بماند.
 
هماهنگ کننده سازمان ملل در روند به اصطلاح صلح افزود ادامه شهرک سازی از سوی اسرائیل، قطعنامه‌های بین المللی را نقض می‌کند.
 
وی گفت از اسرائیل می‌خواهیم شهرک سازی را متوقف کند.
 ملادینوف بدون اشاره به اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و حملات نظامیان رژیم به تجمعات مردم فلسطین افزود اقدامات خشونت آمیز از زمانی که ترامپ، قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته است، افزایش یافته است.
 
وی همچنین گفت وضعیت اقتصادی فلسطینیها باید بهبود پیدا کند.
 ملادینوف بیان داشت اسرائیل در ماه گذشته، 22 فلسطینی را به قتل رسانده است.
 در ادامه نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با دفاع آشکار از رژیم صهیونیستی و در مخالفت با پیش نویس قطعنامه ارائه شده از سوی مصر ادعا کرد این پیش نویس روند صلح را با مانع روبرو می‌کند.
 
نظرات کاربران