نشست تخصصی و نمایشگاه عکس «قدس، پایتخت ابدی فلسطین»

نشست تخصصی و نمایشگاه عکس باموضوع «قدس ، پایتخت ابدی فلسطین»با حضور جمعی از شخصیت ها و فعالان مساله فلسطین روز یکشنبه در فرهنگ سرای بهاران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار بیداری اسلامی ، نشست تخصصی و نمایشگاه عکس باموضوع  «قدس ، پایتخت ابدی فلسطین» درایران امروز یکشنبه  در فرهنگ سرای بهاران  آغاز شد.
نشست تخصصی با موضوع قدس ، پایتخت ابدی فلسطین با حضور مهدی شکیبایی مدیرعامل خبرگزاری قدس، ناصرابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین درایران ، حسین رویوران رئیس هیات امنای اتحادیه بین المللی نوجوانان وجوانان مخالف اشغالگری  و کارشناسان مسائل خاورمیانه و فعالان حوزه فلسطین برگزار گردید.
 «ناصرابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران گفت: قدس پایتخت ابدی ملت فلسطین است. در قرآن کریم آیات زیادی به قدس اختصاص دارد. مقام معظم رهبری فرمودند دفاع از فلسطین یک وظیفه است.
 
 وی افزود: حضور یهودیان در فلسطین از سال ١٣٢ قبل از میلاد به پایان رسید. این تاخیر تا سال ١٩١٧ ادامه داشت و بعد از آن بود که آنها وارد معادلات بیت المقدس شدند. در زمانی که مردم فلسطین در این سرزمین مقدس حضور داشتند هیچ گونه تغییری در بافت این سرزمین ندادند.
 
ابوشریف تاکید کرد: این ادعا که سرزمین فلسطین توسط مردم فلسطین تغییر یافته دروغی بیش نیست. تاکید می کنم رژیم صهیونیستی هیچ گواهی تولدی در این سرزمین ندارند. حتی آنها حفاری های متعددی انجام دادند تا آثاری بیابند تا به آنها استناد کنند و این سرزمین را به خود منتسب کنند.
 
وی در ادامه افزود: یهود در پیامبر کشی ید طولانی دارند. ترامپ پس از گذشت ١٠٠سال، اعلامیه بالفور را نبش قبر کرد تا یکبار دیگر قدس را که متعلق به مسلمانان است به دروغ منتسب به صهیونیست ها کند. ما  و انقلاب اسلامی ایران می دانیم هدفشان ضربه زدن به اسلام است. آنان می کوشند مسلمانان ضعیف باقی بمانند. همه ما نیازمند به بیداری نسبت به این توطئه آمریکایی -صهیونیستی هستیم. همانطور که آنها بایکدیگر متحد هستند ما هم باید باهم متحد باشیم.
 
 ابوشریف در ادامه تاکید کرد: خطر رژیم صهیونیستی خطری بسیار بزرگ است. ما باید با شیوه های عملی در مقابل آنها بایستیم.
 وی افزود: ما باید به مردم فلسطین اعتماد داشته باشیم به ویژه در حال حاضر که آنها مشغول انتفاضه هستند. موانعی هم بر سر راه فلسطینیان وجود دارد که آن هم تشکیلات خودگردان و پیمان اسلو است. همچنین مردم فلسطین نیازمند کمک های جهان اسلام هستند. ما باید به مردم فلسطین کمک کنیم تا آنها بر دشمن صهیونیستی پیروز شوند.
 
 ابوشریف تاکید کرد: مشکل دیگر همراهی ترامپ و دولت ایالات متحده آمریکا از رژیم صهیونیستی است. ما باید به ملت فلسطین کمک کنیم تا آنها بتوانندبه انتفاضه خودشان ادامه بدهند. رژیم صهیونیستی رو به زوال و نابودی حرکت می کند. اخیرا صهیونیست ها سندی را منتشر کردند و در آن اعلام کردند ایران و حزب الله بزرگترین خطر برای اسراییل است. البته خط مقاومت باید تقویت شود، سایر خطوط ناحق هستند و بیراهه می روند.
 
 
نظرات کاربران