احیای تمدن نوین اسلامی و انسجام اسلامی از اهداف اصلی اجلاس جهانی محبان اهل‌بیت است

احیای تمدن نوین اسلامی و انسجام اسلامی از اهداف اصلی اجلاس جهانی محبان اهل‌بیت است

علی‌اکبر ولایتی در نشست شورای مشورتی اجلاس جهانی محبان اهل‌بیت (ع)؛ حضور ایران در سوریه برای دفاع از خط مقاومت ادامه خواهد یافت احیای تمدن نوین اسلامی و ایجاد وحدت و انسجام اسلامی از اهداف اصلی اجلاس جهانی محبان اهل‌بیت است
 دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید کرد: حضور ایران در سوریه برای دفاع از خط مقاومت بر اساس توافق جمهوری اسلامی ایران و سوریه ادامه خواهد داشت. اسرائیلی ها باید بدانند که هرگونه تجاوز به سوریه با پاسخ مواجه خواهد شد و این حق سوریه و دیگر طرف ها است.
 
به گزارش خبرنگار بیداری اسلامی ، علی‌اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در نشست شورای مشورتی اجلاس جهانی محبان اهل‌بیت (ع) بیان داشت: به لطف خداوند متعال اجلاس محبان اهل‌بیت (ع) و مسئله تکفیری‌ها با همکاری برادرانه 800 نفر از شخصیت‌ها و نخبگان جهان اسلام و به دعوت مجمع جهانی بیداری اسلامی، در آذرماه گذشته در کشورمان برگزار شد.
 
   وی افزود: بسترسازی برای احیای تمدن نوین اسلامی، با تکیه‌بر تعمیق شناخت، بصیرت نسبت به مبانی فکری و معرفتی اهل‌بیت، ایجاد وحدت و انسجام اسلامی در مقابله با موانع و مشکلات پیش روی جهان اسلام و واکاوی و برجسته‌سازی نقاط مشترک فکری و عقیدتی محبان اهل‌بیت (ع) برای تقابل با اندیشه‌های انحرافی از اهداف این اجلاس بود.
 
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی تصریح کرد: در اجلاسی که برگزار شد کمیسیون‌های پنج‌گانه تخصصی شامل؛ مفهوم شناسی و مبانی فکری اهل بیت و تاثیر آرای اندیشمندان در شکل گیری امت واحده، کمیسیون تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی، کمیسیون اتحاد و انسجام محبان اهل بیت، کمیسیون بررسی چالشها و تهدیدات پیش روی جهلان اسلام و همچنین کمیسیون راهبردها و راهکارهای وحدت و انسجام محبان اهل بیت در تقابل با دشمنان امت اسلام تشکیل شده است.
 
   ولایتی تاکید کرد: در جلسه امروز گرد هم آمده‌ایم تا نسبت به تحقق مصوبات و توافق اجلاس قبل با نخبگان مسلمان مشورت کرده و راهکارهای علمی برای استمرار این کنگره را پیشنهاد کنیم.
    دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی ریشه‌کن شدن داعش در سوریه و عراق، حمایت استکبار جهانی از سیاست تفرقه‌اندازی در کشورهای اسلامی، اعلام ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و آگاهی و رشد افزون نخبگان جهان اسلام در شناخت دشمن را تحولات اخیر در جهان اسلام برشمرد.
    وی افزود: با توجه به شرایط موجود ساماندهی فعالیتهای کنگره محبان اهل بیت (ع) از اهمیت خاصی برخوردار است. برای رسیدن به این هدف تعیین شورای مرکزی برای کنگره جهانی محبان اهل بیت (ع) از اهمیت و اولویت ویژه ای برخوردار است. این امر تنها با مشورت نخبگان و علاقه مندان به اهل بیت در سراسر جهان امکانپذیر خواهد بود در این راستا از حضار محترم درخواست مشارکت و همکاری دارم.
 
   مشاور عالی رهبری تاکید کرد: تعیین محل و موضوع محوری برگزاری اجلاس آینده نیز از دیگر مسایل مورد مشورت با شرکت کنندگان در این اجلاس است. موضوع ارتباطات مستمر میان میهمانان کنگره و اعضای شورای مرکزی موردنظر و همچنین محبان اهل بیت یکی دیگر از مسایل قابل طرح در این اجلاس مشورتی است.
 
وی در پایان سخنان خود گفت: در نظر داریم با ایجاد یک ساختار مناسب ارتباطی و استفاده از شبکه های اجتماعی، ارتباطات محبان اهل بیت (ع) را در جهان اسلام و در طول سال به صورت مستمر برقرار کنیم. مشارکت فعال و مخلصانه تک تک اعضای شرکت کننده در این اجلاس مشورتی در این راستا موثر خواهد بود از تمامی شرکت کنندگان در این اجلاس صمیمانه قدردانی می کنیم و برای شنیدن نقطه نظرات دلسوزانه آنها آماده هستیم.
 دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی: حضور ایران در سوریه برای دفاع از خط مقاومت بر اساس توافق جمهوری اسلامی ایران و سوریه ادامه خواهد داشت.
   وی تاکید کرد: اسرائیلی ها باید بدانند که هرگونه تجاوز به سوریه با پاسخ مواجه خواهد شد و این حق سوریه و دیگر طرف ها است.
نظرات کاربران