سقوط جنگنده اف ۱۶رژیم صهیونیستی نقطه عطفی در تاریخ مبارزات فلسطین است

ر کمک ایران نبود معلوم نبود تکلیف خط مقاومت چه خواهد شد حضور ایران به عنوان محور اصلی خط مقاومت در سوریه همچنان ادامه خواهد یافت اما نه به این تعبیری که صهیونیستها ان را تعبیر کرده اند

مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری گفت: سقوط جنگنده رژیم صهیونیستی نقطه عطفی در تاریخ مبارزات فسلطینی بود، امروزه سوریه خودش را در این حد اقتدار می‌بیند که در برابر تجاوز کشورهای اشغالگر پاسخ کوبنده بدهد.
 
   به گزارش خبرنگار بیداری اسلامی ، علی اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل در حاشیه نشست مشورتی محبان اهل بیت (ع) در خصوص سقوط جنگنده اف 16 رژیم صهیونیستی و پیام این موضوع گفت: این امر نقطه عطفی در تاریخ مبارزات فلسطینی است یعنی آنچه که اتفاق افتاده است این است که یکی از کشورهای مهم خط مقدم جبهه مقاومت که یکی از حلقه های طلایی آن است حق دارد از تمامیت ارزی خود دفاع کند بنابراین اگر هواپیماهای رژیم صهیونیستی به فضای سوریه آمده اند اگر از قبل به آنها تعرضی نمی کردند امروز سوریه خودش را در این اقتدار می بیند که به این زائده قوی شده توسط غربی ها در منطقه ما یعنی رژیم صهیونیستی پاسخ دهد تا رژیم صهیونیستی حساب کار خود را بکند.
 
   وی در ادامه گفت: اگر این بار هم بخواهند به فضای سوریه یا هر کشوری از دولتها و کشورهای منطقه تعرض کند آن دولت حق دارد که از فضای خودش دفاع کند. این حق دولت و ملت سوریه بود که به هواپیماهای متجاوز پاسخ دهند و آنها را پشیمان کنند.
 وی در مورد واکنشات مقامات آلمانی، انگلیسی و فرانسوی به درخواست اسراییل در مورد حضور با ثبات ایران در سوریه و هشدار آنها بیان کرد: این منطقه، منطقه ماست و ما کشور مهم غرب آسیا هستیم و در منطقه خودمان حق داریم که به ندای ملتهای دیگر که دوست ما هستند و در منطقه ما قرار دارند و یا عضو محور مقاومت هستند و با ما دوستی دارند پاسخ مثبت دهیم.
 
    ولایتی ادامه داد: اگر دوستان ما از ما دعوت کرده اند برای مشورت یا هر کمک دیگری که محور مقاومت را تقویت می کند بنابراین اینکه ما در سوریه باید باشیم یا نه مبنای حضور ما چند دلیل است اول اینکه ما عضو همان منطقه ای هستیم که در آن در حال حاضر حضور داریم، اگر در سوریه یا عراق هستیم به دعوت دولتهای قانونی آنهاست و فرانسه و دیگر کشورهای غربی هیچ کدامشان در منطقه غرب آسیا نیستند. کشورهای اروپایی و آمریکایی چطور به خودشان حق می دهند حضور داشته باشند علاوه بر اینکه حضور خود آنها خلاف قوانین بین المللی است می خواهند مانع آن شوند که ما در منطقه حضور داشته باشیم ما هم به این صحبتها اعتنایی نداریم و به سیاست حضور فعال دوستانه خودمان در منطقه ادامه خواهیم داد.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر بیانیه رژیم صهیونیستی و ادعای اینکه ایران در سوریه پایگاه نظامی ایجاد می کند، خاطرنشان کرد: ایران حضورش در سوریه برای کمک به دولت قانونی سوریه و مردم مظلوم سوریه است و هیچ هدف دیگری جز انکه به ندای آنها پاسخ بدهد و کمک کند ندارد.
  
 مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل گفت: اگر کمک ایران نبود معلوم نبود تکلیف خط مقاومت چه خواهد شد حضور ایران به عنوان محور اصلی خط مقاومت در سوریه همچنان ادامه خواهد یافت اما نه به این تعبیری که صهیونیستها ان را تعبیر کرده اند و هر طوری که مورد توافق جمهوری اسلامی و جمهوری عربی سوریه باشد بر همان اساس عمل می شود.
 
 
 
ولایتی در حاشیه نشست مشورتی محبان اهل بیت (ع) در مورد این نشست گفت: امروز جلسه کمیته مشورتی و مقدماتی از محبان اهل بیت (ع) با حضور 40 شخصیت از کشورهای مختلف شیعه و سنی و شیعیان اثنی و عشری و ... تشکیل شد. این اجلاس بر ان است که مشورتهایی صورت گیرد تا انشاالله شورای عالی محبان اهل بیت را تشکیل دهیم اما ترجیحمان این است که بعد از مشورت با دوستان و مهمانان دهه فجر که بیشتر  انها عضو مجمع جهانی اهل بیت هستند ضمن اینکه سخنرانی هایی را در این باره ایراد می کنند در عین حال پیشنهادات خود را برای پیشرفت کار این اجلاس جهانی (محبان اهل بیت) ارایه دهند.
 
   ولایتی افزود: بر این اساس به زودی اعضای شورای عالی محبان اهل بیت تشکیل می دهیم و کمیته هایی پس از این جلسه تشکیل خواهد شد و راجع به مسایل سیاسی ایدئولوژیک و فرهنگی و اقتصاد در جهان اسلام بحث و گفتگو می کنیم و مشورتهایی را برای رسیدن به راه حل مشترک در رابطه با کمیته مشورتی محبان اهل بیت خواهیم داشت.
نظرات کاربران