معرفی کتاب -تقابل گفتمان مقاومت و گفتمان نظام سلطه

مقاومت به عنوان یک نظریه رهایی بخش در قالب پارادایم برخورد با سلطه جویی مبتنی بر قدرت فرا روایت انقلاب اسلامی از متن اسلام ناب با هدف غربزدگی زدایی از نظام بین الملل قابل نظریه پردازی است.

تقابل گفتمان مقاومت و گفتمان نظام سلطه
 
   معرفی مختصر کتاب:
 
 
 مقاومت به عنوان یک نظریه رهایی بخش در قالب پارادایم برخورد با سلطه جویی مبتنی بر قدرت فرا روایت انقلاب اسلامی از متن اسلام ناب با هدف غربزدگی زدایی از نظام بین الملل قابل نظریه پردازی است. گفتمان مقاومت که در تقابل با دو گفتمان غالب لیبرالیسم و کمونیسم حادث شد اینک در تقابل نزدیک با پاد گفتمان خود یعنی گفتمان لیبرالیسم قرار دارد. برژینسکی در شورای راهبردی آتلانتیک گفت: کدام دیوانه ای آمریکای ابرقدرت را از بلندای سال 2000 به دره کنونی 2011 آورده است؟ دموکرات های احمق؟ جمهوری خواهان کم عقل؟ یا ایران؟
 
    درباره نویسنده کتاب:
 
  
دکتر حسن اکبری متولد 1342ه.ش. در شهر اراک، تحصیلات دانشگاهی مقطع کارشناسی را در رشته مدیریت از سال 1372 آغاز و در سال 1388 در کارشناسی ارشد و درسال 1392 موفق به اخذ مدرک دکتری در رشته مطالعات بین الملل از دانشگاه جامع امام حسین(ع) گردیدند.
    ایشان به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) از آن موقع تاکنون مشغول تدریس دروس کیفی و پژوهشی در مقاطع مختلف تحصیلی هستند.
 
   دکتر اکبری به مدت 7 سال (از سال 1373 تا 1380) در وزارت امور خارجه مشغول فعالیت بوده اند. همچنین از سال 1380تا 1383 به عنوان مسئول مرکز مطالعات راهبردی اندیشه سازان نور و از سال 90 تا 96 سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور های لیبی و چاد فعالیت داشته اند.
 وی تاکنون 14 عنوان کتاب سیاسی در رابطه با بحران های بالکان در سال 1374 و بحران عراق، ژئوپلتیک شیعه، آمریکا و بحران لیببی تالیف کرده و مقالات علمی بسیاری در همایش های ملی و بین المللی ارائه نموده اند.
نظرات کاربران