مهمترین عناوین رسانه های عربی درباره رویدادهای منطقه از سخنان حریری تا مواضع عجیب ابومازن

سعد الحریری : با روش خودم با حزب الله رفتار خواهم کرد افشاگری روزنامه الرای الیوم از خداحافظی نگران کننده ابومازن در نشست اعضای فتح الوطن : انتقاد طرف فلسطینی از تصمیم عجیب دولت گواتمالا

 روزنامه  الاخبار لبنان امروز با اشاره به سفر سعد الحریری به عربستان نوشت که وی بعد از بازگشت از این سفر گفته است که به روش خودم با حزب الله رفتارخواهم کرد. روزنامه الاخبار لبنان در تحلیلی نوشت که این سفر نشان می دهد که  میانجی گری آمریکا – امارات و فرانسه برای بازگرداندن روابط حریری با سعودی ها موفق بوده است . این در حالی است که باردیگر سعد حریری هم پیمان نخست سعودی ها در لبنان شد. به نوشته الاخبار عربستان سعودی در تمامی پرونده های یمن ، عراق ، سوریه و لبنان شکست خورده است و به دنبال جبران این ناکامی هاست.
 
الرای الیوم : ابومازن : شاید این آخرین دیدار من با شما باشد
 

 
ابومازن با اعضای شورای انقلاب در نشست پشت درهای بسته خداحافظی کرد که آنچه در این نشست اتفاق افتاد، روزنامه رای الیوم در جریان آن قرار گرفته است. وی گفته است : شاید این آخرین نشست من با شما باشد.
 وی در واکنش به طرح‌های آمریکایی از جمله آنچه «معامله قرن» خوانده می‌شود، با اعلام اینکه مخالف این طرح است، گفت : «هرگز زندگی‌ام را با خیانت به پایان نخواهم رساند و فقط کشور فلسطینی به پایتختی قدس را قبول خواهم کرد و به چیز دیگری رضایت نخواهم داد» .ابومازن همچنین گفته است فرزند فتح(اشاره به خودش) هرگز از اصول کوتاه نخواهد آمد.
 رای الیوم نوشت نشانه‌های بیماری بر چهره ابومازن آشکار بود و وی نارضایتی‌اش از جنبش حماس را با این جمله بیان کرد که «حماس مرا خسته کرده است و نمی‌دانم آیا خواهان صلح با ما است یا ایران.


الوطن چاپ قطر:دولت فلسطین خواستار فشار به گواتمالا شد
این روزنامه قطری نیز در خبری نوشت که طرف فلسطینی به شدت از تصمیم گواتمالا برای انتقال سفارت  خود از تل اویو به بیت المقدس انتقاد کرده است . به نوشته الوطن دولت فلسطینی خواستار تلاش بین المللی برای فشار به دولت گواتمالا شده است که تصمیم دارد همراه با امریکا ، سفارت خود را از تل آویو به قدس منتقل کند.
 
القدس العربی : السیسی بجز تیران و صنافیر ۱۰۰۰ کیلومتر مربع از صحرای سینا را هم به عربستان داد 
روزنامه القدس العربی جاپ لندن هم نوشت که عبدالفتاح السیسی بجر جزایر تیران و صنافیر بخشی از صحرای سینا در حدود ۱۰۰۰ کیلومتر مربع  را نیز به سعودی ها تقدیم کرد. این روزنامه در ادامه نوشت : با احتساب ۸۰ کیلومتر مربع جزیره تیران و ۳۳ کیلیومتر مربع از صنافیر و ۱۰۰۰ کیلومتر مربع صحرای سینا در حدود ۱۱۱۳ کیلومتر مربع به عربستان واگذار شد.
نظرات کاربران