گرامیداشت روز شهید عراق در تهران - ولایتی: آمریکا به دنبال نفوذ موذیانه در عراق و تجزیه کشورهای اسلامی است

عربستان باید از ادامه حملات خود در یمن دست بردارد و بداند مردم یمن در نهایت پبروز خواهند شد. جبهه مقاومت به برکت خون شهدا پیروز خواهد شد.

روز شهید عراق به مناسبت سالگرد شهید محمد باقر حکیم، گرامیداشت سید عبدالعزیز حکیم و بزرگداشت شهدای حشد الشعبی در تهران برگزار شد.
 
مراسم گرامیداشت "روز شهید عراق" به مناسبت سالگرد شهید محمد باقر حکیم، گرامیداشت سید عبدالعزیز حکیم و بزرگداشت شهدای حشد الشعبی شامگاه جمعه 18 اسفندماه با حضور مقامات مختلف کشوری از جمله علی اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری، علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، جعفری رئیس دفتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سید صادق حکیم فرزند سید محمد باقر حکیم، ناظم دباغ نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران، راجح الموسوی سفیر عراق، یاسر عبدالزهرا رایزن فرهنگی جمهوری عراق و نمایندگان نهادهای و سازمان‌های عراقی در ایران و عراقیان مقیم تهران در دولت آباد تهران برگزار شد.
 
* ولایتی: رابطه ایران و عراق رابطه‌‌ای استراتژیک است/ ما به حشد الشعبی و شکل گیری آن با فتوای مرجعیت افتخار می‌کنیم
 
علی اکبر ولایتی  دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در این مراسم با بیان اینکه حضور مستشاران ایرانی در عراق به درخواست این کشور بود و دفاع از عراق وظیفه ماست، به مردم عراق برای پیروزی‌هایی که تاکنون کسب کرده‌اند تبریک گفت.
 وی افزود: دو ملت ایران و عراق با وجود  جنگی که رژیم دیکتاتوری صدام به راه انداخت با هم برادر هستند، این موضوع را در زیارت مردم ایران از اماکن مقدس عراق و بالعکس به خوبی می‌توان دید.
 مشاور مقام معظم رهبری با بیان این نکته که در تاریخ همواره ایران و عراق با همراهی یکدیگر به مبارزه به استعمار برخواسته‌اند، یادآور شد: رابطه ایران و عراق رابطه‌‌ای استراتژیک است و ما به حشد الشعبی و شکل گیری این نیروی مردمی با فتوای مرجعیت عراق افتخار می‌کنیم.
 
ولایتی ادامه داد: آمریکا به دنبال نفوذ موذیانه در عراق و تجزیه کشورهای اسلامی است، اما موفق نخواهد شد و در اهداف خود در سوریه و عراق با شکست مواجه خواهد شد.


 وی گفت: از دکتر عبادی تشکر می‌کنیم که علی رغم تلاش‌های غرب، الحشد الشعبی را به رسمیت شناخت.
 مشاور مقام معظم رهبری کشته شدن مردم یمن را بدلیل زیاده خواهی آمریکا خواند و گفت: عربستان باید از ادامه حملات خود در یمن دست بردارد و بداند مردم یمن در نهایت پبروز خواهند شد. جبهه مقاومت به برکت خون شهدا پیروز خواهد شد.
نظرات کاربران