رای الیوم: دلیل ترس مشترک اسرائیلی‎ها و تشکیلات خودگردان از راهپیمایی بازگشت

رای الیوم: ترس مشترک اسرائیلی‎‌ها و تشکیلات خودگردان از راهپیمایی بازگشت هشدار تایمز اسرائیل درباره ایجاد یک انقلاب تازه در فلسطین الایام: وحشیگری صهیونیست‎ها در برخورد با راهپیمایی غزه هاآرتص: نگرانی شدید نتانیاهو از تصمیم ترامپ

 
روزنامه رای الیوم امروز در تحلیلی با عنوان دلیل ترس مشترک اسرائیلی‌ها و تشکیلات خودگردان از راهپیمایی بازگشت، نوشت: آیا عیب نیست که عرب‌ها اهالی غزه را در راهپیمایی مسالمت آمیز خود در برابر تک تیراندازان اسرائیلی تنها بگذارند؟ کسانی که دم از دوستی با نتانیاهو و حق یهود برای تشکیل کشور می زنند، الان دقیقا کجا هستند؟
 
در ادامه این گزارش آمده است: مردم غزه که اسرائیلی ها را شکست خورده از غزه بیرون راندن، امروز قویترین سلاح خود که همان سلاح بازگشت است را بدست گرفته اند و این مساله ترس و وحشت صهیونیست‌ها را برانگیخته است، در واقع باید گفت که هیچ واژه ای چون واژه بازگشت صهیونیستها را دچار ترس و وحشت نمی کند، چرا که از ریشه موجودیت تجاوزگرانه یهودی اسرائیلی را در سرزمین فلسطینی بر می‌کَنَد.
 در ادامه این گزارش به دلایل ترس تشکیلات خودگردان از این راهپیمایی ها اشاره شده و آمده است: این راهپیمایی ها نقاب از چهره مرعوب شدگان برداشته است و مشروعیت آنها را بیش از همیشه زیر سوال برده است، در واقع با این راهپیمایی ها بار دیگر بر فلسطین از نهر تا بحر تاکید شده است و ملت فلسطین بلند فریاد برآورده اند که حتی یک وجب از این سرزمین کوتاه نمی آیند.
 
  
تایمز اسرائیل: احتمال ایجاد یک انقلاب تازه در فلسطین
 
 روزنامه تایمز اسرائیل از احتمال بروز یک انقلاب تازه در  فلسطین خبر داد - یک رهبر جنبش آزادی خواه حماس در واکنش نسبت به برگزاری راهپیمایی های بزرگ بازگشت گفت: "تداوم برگزاری این راهپیمایی ها نشان میدهد  مردم فلسطین آمادگی لازم برای شروع یک انقلاب گسترده را دارند."
 
  
الایام: ادامه وحشیگری صهیونیستها در برخورد با راهپیمایی مسالمت آمیز غزه
 
 روزنامه فلسطینی الایام تمام صفحات وعناوین اصلی خود را به تظاهرات دومین جمعه بازگشت وجزئیات آن اختصاص داد.
 هزاران فلسطینی ساکن نوار غزه روزگذشته جمعه برای دومین هفته متوالی راهی مناطق مرزی این منطقه شده و در تظاهرات بزرگ بازگشت شرکت کردند.
    ارتش اسرائیل بدون هیچ اعتنایی به اعتراضات بین المللی از گلوله‌های جنگی علیه فلسطینیان استفاده کرد و  در مجموع در تظاهرات‌های روزگذشته در مناطق مختلف نوار غزه 10فلسطینی از جمله 3 کودک و نوجوان به شهادت رسیده و 1354 نفر دیگر از جمله شماری از نیروهای امدادگر و چندین خبرنگار نیز زخمی شدند.
 
 
 
هاآرتص: نگرانی شدید نتانیاهو از تصمیم ترامپ
 
روزنامه هاآرتص امروز گزارش داد که نتانیاهو به شدت از تصمیم ترامپ برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه نگران شده است. بنابراین گزارش، این اقدام آمریکا نتانیاهو را به یک رایزنی شدید با ترامپ وا داشته است.
 
نظرات کاربران