اسرائیل بزرگترین بازنده حمله ائتلاف سه‌گانه به سوریه

این حملات اصرار و پافشاری ایران بر حضور در سوریه و مواجهه با پروژه های غربی در این کشور افزایش خواهد داد، به ویژه اینکه چند روز پیش در حمله جنگنده های صهیونیستی به پایگاه تی4 چند نیروی ایران به شهادت رسیدند.

اسرائیل در  هفته های گذشته  به طور جدی تلاش هایی را برای قانع کردن آمریکا به عدم عقب نشینی از سوریه متمرکز کرده بود، آنها امیدوار بودند که حملات آمریکا به سوریه به این سمت سوق پیدا کند که آمریکا حضور نظامی خود را در سوریه تقویت کند. آنها همچنین هدف اساسی و علنی خود را جلوگیری از افزایش نفوذ و حضور ایران در سوریه عنوان کرده و امید داشتند که این حمله به کاهش قدرت ایران منجر شود. 
اما آنچه از نتیجه و برآیند  حمله سه گانه به سوریه تاکنون بدست آمده است، ا برخلاف خواسته ها و تمایلات رژیم صهیونیستی است، چرا که این حمله نگرانی های اسرائیل را بیش از گذشته تشدید کرده است.
سه دلیل اصلی افزایش نگرانی صهیونیست‌ها را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:
 نخست اینکه؛ با حمله اخیر به سوریه، ترامپ ساده تر می تواند به وعده های خود در زمینه عقب نشینی از سوریه عمل کند و مسیرش در این راستا هموار  شد.
دوم اینکه؛ ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در عدم ارائه سیستم های ضدموشکی پیشرفته به سوریه از جمله اس 300 بازنگری خواهد کرد و سیستم های جدیدی را به ارتش سوریه تحویل خواهد داد که آزادی عمل جنگنده های اسرائیلی بر فراز حریم هوایی سوریه و لبنان را از بین می برد.
سوم اینکه؛ به اعتقاد اکثر تحلیلگران این حملات اصرار و پافشاری ایران بر حضور در سوریه و مواجهه با پروژه های غربی در این کشور افزایش خواهد داد، به ویژه اینکه چند روز پیش در حمله جنگنده های صهیونیستی به پایگاه تی4 چند نیروی ایران به شهادت رسیدند. همه این موارد باعث شده که به اذعان منابع عبری اسرائیل خودش را به عنوان بزرگترین بازنده حمله محدود و کم اثر اخیر آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه بداند.
نظرات کاربران