چهارمین راهپیمایی بزرگ بازگشت آغاز شد

همزمان با آغاز چهارمین راهپیمایی بازگشت با عنوان جمعه شهدا و اسرا سه جوان فلسطینی در اثر تیراندازی نظامیان صهیونیست در نوارمرزی غزه زخمی شدند.

به گزارش سایت بیداری اسلامی ، پایگاه خبری فلسطین الیوم گزارش داد: همزمان با آغاز راهپیمایی بازگشت سه جوان فلسطینی در اثر تیراندازی نظامیان صهیونیست در نوارمرزی غزه زخمی شدند.
 همچنین این شبکه فلسطینی گزارش داد که شمار زیادی از مردم غزه از مناطق شرق این باریکه در حال حرکت به سوی نقاط مرزی هستند.
 اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین نیز گفت : احمد ابو عقل که صبح امروز با آتش تک تیر اندازهای صهیونیستی از ناحیه سر در منطقه شرق جبالیا مورد اصابت قرار گرفت همچنان در شرایط بدی در بخش مراقبت های ویژه بستری است .


 از سوی دیگر، نظامیان صهیونیست به سوی یک بادبادک  که جوانان فلسطینی آن را در شرق غزه به پرواز در آورده بودند شلیک کرده و آن را سرنگون کردند.
    این در حالی است که کمیته ملی راهپیمایی بازگشت و مبارزه به محاصره غزه با صدور بیانیه ای از مشارکت فعالانه مردم و گروههای فلسطینی در چهارمین راهپیمایی بازگشت خبر داد. در این بیانیه اعلام شده است که این راهپیمایی از ساعت 3 عصر به وقت محلی آغاز خواهد شد. گروههای مختلف فلسطینی و موسسات متعددی نیز با صدور بیانیه ای از مردم غزه خواستند در جمعه شهدا  و اسرا فعالانه مشارکت کنند.
 این در حالی است که صهیونیستها با ادامه راهپیمایی های بازگشت در چهارمین هفته خود، دچار سردرگمی و دستپاچگی بیشتری شده و هنوز راهی برای توقف این راهپیمایی ها نیافته اند. این روزها در محافل عبری انتقادات شدیدی از کابینه رژیم صهیونیستی به علت برخورد نظامی با راهپیمایی بازگشت مطرح کرده و آن را عامل شکست این رژیم در نبرد افکار عمومی در برابر فلسطینی ها خوانده اند.

برنامه های تظاهرات های حق بازگشت به صورت روزمره در 5 اردوگاه در مناطق شرقی باریکه غزه ادامه دارد و هزاران نفر از فلسطینیان در این برنامه ها؛ به ویژه در روزهایی که هیات عالی برگزاری این تظاهرات ها فراخوان اعلام می کند، شرکت می کنند. هیات ملی تظاهرات های حق بازگشت چهارشنبه شب گذشته از پیشروی 50 متری اردوگاه های حق بازگشت احداث شده در نزدیکی مرزهای باریکه غزه با اراضی اشغالی سال 1948 فلسطین خبر داده بود.  این هیات خاطر نشان کرد که این اقدام گام نخست در مسیر پیشروی های سازمان یافته ای است که مهر تاییدی بر حق فلسطینیان در زمینه بازگشت به وطن خود و مقابله با معامله قرن و توطئه وطن جایگزین است.
 
    فراخوان طرف های بین المللی و اروپایی برای حمایت از تظاهرات بازگشت
سازمان ملل و اتحادیه اروپا خواستار حمایت از شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت آمیز بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه و تامین دارو و تجهیزات پزشکی لازم برای آنان شدند. سازمان ملل و اتحادیه اروپا در دو بیانیه جداگانه از دو طرف فلسطینی و صهیونیستی را به خویشتن داری دعوت کرده و از رژیم صهیونیستی نیز درخواست کردند از به کارگیری زور و قدرت بی رویه علیه فلسطینیان خودداری کند.  
 
نظرات کاربران