ترور نخبگان فلسطینی بعنوان تهدید بالقوه

اسرائیل هر فردی را که احساس کند بگونه ای برای منافع و یا موجودیت این رژیم تهدید بشمار می رود، ترور کرده است.این رژیم بر اساس تهدیدات بالقوه و نه بالفعل تیم های ترور خود را به سراسر جهان اعزام کرد. اسرائیل وجود نخبگان در جامعه فلسطینی و جهان اسلام را به عنوان تهدید بالقوه تعریف کرده است.

 دکتر فادی محمد بطش تحلیلگر برجسته فلسطینی در مالزی ترور شد. دکتر بطش ساکن مالزی  و امام مسجد العباس محل سکونت خود در منطقه جالان کومبک بود. وی  صبح روز شنبه برای اقامه نماز به سمت مسجد حرکت کرد اما به فاصله اندکی از خانه توسط دو موتور سوار هدف دهها گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.
 محمد بطش متولد اردوگاه جبالیا در شمال غزه بود. خانواده وی و بسیاری از تحلیلگران ترور وی را به موساد اسرائیل مرتبط می دانند. موساد سازمان جاسوسی و تروریستی رژیم صهیونیستی در سوابق خود از این دست تروها بسیار دارد.
    شهید دکتر فادی محمد بطش استاد دانشگاه و مهندس برق بود و در زمینه انرژی مطالعات وسیعی داشت و چندین جایزه بین المللی را هم در عربستان و مالزی  دریافت کرده بود. رسانه اسرائیل الیوم، دکتر بطش را طراح پهباد برای گردان های عز الدین قسام؛ شاخه نظامی حماس دانسته و تاکید کرده است؛ ترور وی به معنی موفقیت بزرگ اسرائیل در جلو گیری از حمله ای قریب الوقوع از سوی حماس و یا مانع شدن از تقویت جنبش حماس دانسته است.
 این در حالی است که  رژیم صهیونیستی از ترور به عنوان یک ابزار موثر در پیشبرد سیاست های خود در ارتباط با جامعه فلسطین و سیاست های منطقه ای و حتی بین المللی استفاده می کند. با وجود  اعتراف آشکار مقامهای صهیونیستی به استفاده این رژیم از ابزار ترور  یا وجود ادله و شواهد غیر قابل انکار در مشارکت صهیونیست ها در انجام ترور در سطح جهانی، متاسفانه به دلیل حمایت وسیع دولت های غربی از اسرائیل، این رژیم تاکنون در سطح بین المللی مورد تعقیب قرار نگرفته است.
 
 ترور محمود المبحوح فرمانده عالی جهاد اسلامی در امارات متحده عربی و ترور محمد الزواری کارشناس و متخصص پهباد تونسی که با حماس همکاری می کرد، ترور ناجی علی کاریکاتوریست مشهور فلسطینی، ترور دکتر فتحی شقاقی، بنیانگذار جنبش جهاد اسلامی، ترور شیخ احمد یاسین رهبر معنوی حماس، ترور دکترعبدالعزیز الرنتیسی دبیر کل حماس، ترور سردار حزب الله عماد مغنیه در سوریه، نشان از تنوع اهداف تروریستی صهیونیست ها دارد.
    اسرائیل هر فردی را که احساس کند بگونه ای برای منافع و یا موجودیت این رژیم تهدید بشمار می رود، ترور کرده است.این رژیم بر اساس تهدیدات بالقوه و نه بالفعل تیم های ترور خود را به سراسر جهان اعزام کرده است.  اسرائیل وجود نخبگان در جامعه فلسطینی و جهان اسلام را به عنوان تهدید بالقوه تعریف کرده است از اینرو  حذف این نخبگان در دستور کار موساد قرار گرفته است.
نظرات کاربران