مهمانان خارجی شرکت کننده در همایش «قدس پایتخت ابدی فلسطین» افق نو:

همایش بین المللی افق نو درباره فلسطین و سیاست های ظالمانه رژیم صهیونیستی تحت نام قدس پایتخت ابدی فلسطین با حضور 60 شخصیت‌ برجسته از ۲۲ کشور جهان از شنبه 22 تا دوشنبه 24 اردیبهشت همزمان با هفتادمین سالروز اشغال فلسطین توسط رژیم اشغالگر قدس در شهر مشهد، شمال شرق ایران آغاز شد.

همایش بین المللی "افق نو" درباره فلسطین و سیاست های ظالمانه رژیم صهیونیستی تحت نام قدس پایتخت ابدی فلسطین با حضور 60 شخصیت‌ برجسته از ۲۲ کشور جهان از شنبه 22 تا دوشنبه 24 اردیبهشت همزمان با هفتادمین سالروز اشغال فلسطین توسط رژیم اشغالگر قدس در شهر مشهد، شمال شرق ایران آغاز شد.

این همایش بین المللی به مدت سه روز در مشهد ادامه داشت که برنامه پایانی آن در روز 24 اردیبهشت (14می) با حضور مهمانان ویژه از داخل و خارج کشور و فعالان فرهنگی برگزار شد. شرکت کنندگان در همایش پس از مراسم پایانی در مشهد، تا 27 اردیبهشت (17می) در 15 استان کشور حضور خواهند یافت.
 
   کارشناس سابق سیاست های امنیتی آمریکا:  ترامپ می خواهد ثابت کند که به وعده های انتخاباتی خود پایبند بوده است
 
   کارشناس سابق سیاست های امنیتی آمریکا گفت: جابه جایی سفارت امریکا به قدس  از سوی ترامپ در واقع حمایت امریکا از اسرائیل است همینطور در راستای جذب حمایت داخلی کشورش بخاطر انتخابات آینده است و ترامپ می خواهد به ملت خود و در حوزه داخلی کشورش ثابت کند که به قول ها و وعده های خود پایبند بوده است.
    مایکل مالوف آمریکایی، کارشناس سابق سیاست های امنیتی آمریکا و تحلیلگر راشاتودی و پرس تی وی در ششمین کنفرانس بین المللی متفکران و هنرمندان مستقل (افق نو) با عنوان قدس پایتخت همیشگی فلسطین که با حضور 60شخصیت برجسته آمریکایی و اروپایی به مدت سه روز در مشهد در حال برگزاری است بیان داشت: احساس می کنم در این همایش به موضوعات بسیار خوبی توجه شد و من چیزهای بسیار زیادی را یاد گرفتم.
 
   او در پاسخ به سوالی مبنی بر 14 ماه می همزمان با اشغال فلسطین  و جابه جایی سفارتخانه امریکا در این روز و انتقال ان از تلاویو به قدس و مغایرت این مسئله با کنوانسیون های چهارگانه ژنو گفت: اقدام ترامپ بسیار در تناقض است بخصوص بیرون از ایالات متحده اما در داخل ایالات متحده امریکا این تضاد زیاد دیده نمی شود.یکی از دلایلی که ترامپ به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد این بود که در کمپین انتخاباتی خود قول داد سفارت امریکا را به اورشلیم تغییر خواهد داد هر چند مردم باور نمی کردند این کار را انجام دهد اما انچه امروز برای طرفدارانش مهم جلوه می‌کند این است که رئیس جمهور امریکا سر حرفش بوده است.
   مالوف تاکید کرد:این کار ترامپ در واقع حمایت وی از اسرائیل است همینطور در راستای جذب حمایت داخلی کشورش بخاطر اینکه در سال 2018ورود به مراحل انتخابات بعدی را خواهیم داشت و ترامپ می خواهد به ملت خود و در حوزه داخلی کشورش ثابت کند که به قول ها و وعده های خود پایبند بوده است.
 
   کارشناس سابق سیاست های امنیتی آمریکا عنوان کرد: قدرت سازمان ملل در حدی است که اعضای آن این توان را  به او می دهد در غیر این صورت قدرت اجرایی ندارد اما در حال حاضر اعضای سازمان ملل در واقع مخالفت خود را نسبت به اقدامات ترامپ اعلام نموده اند.اما هیچ کشوری قرار نیست به مقابله با ایالات متحده بپردازده هیچ راهی وجود ندارد که سازمان ملل بتواند جلوی امریکا را بگیرد و قدرتی ندارد.
    وی در پاسخ به این سوال که بعد از تصمیم ترامپ فکر می کنید اتفاقی بین ایران و اسرائیل خواهد افتاد؟ افزود: اسرائیل بیشتر از این انتظار دارد چرا که آنها نیاز به یک تغییر نظام در ایران دارند.حمله مستقیم اسرائیل به ایران مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد حتی برای کشور روسیه ،بی تردید خود روسیه هم وارد این قضیه خواهد شد و جلوی اسرائیل را خواهد گرفت.
  
انتقال پایتخت اسرائیل از اورشلیم به قدس کاملا غیر قانونی و برخلاف تمام قوانین بین الملل است
 
   در همین حال نماینده جنبش امت اسلام در آمریکا گفت: انتقال پایتخت اسرائیل از اورشلیم به قدس کاملا غیر قانونی و برخلاف تمام قوانین بین الملل است.
 علی اکبر محمد نماینده جنبش امت اسلام در آمریکا در حاشیه ششمین کنفرانس بین المللی افق نو با شعار«قدس؛ پایتخت همیشگی فلسطین » در گفت و گو با خبرنگار ماعنوان کرد: مردم فلسطین از پایان جنگ جهانی اول در حال شکنجه و زجر کشیدن هستند.
 وی ادامه داد: موضوع فوق برای مسلمانان بسیار اهمیت دارد و باید به طرق مختلف از جمله مقابله فیزیکی و حتی بایکوت کردن اجناس اسرائیلی با آنها مقابله کنندو اجازه نداد آنها به اهداف استعمارگرانشان دست یابند.
 نماینده جنبش امت اسلام در آمریکا ادامه داد: آمریکا در خاور میانه دنبال یک پایگاه اساسی است پایگاهی که بتواند با آن بر کشورهای که در منطقه خاور میانه قرار تسلط داشته باشد و فلسطین بهترین برای این موضوع است که توانسته پایگاهی برای آنها باشد.
 محمد با بیان اینکه این بسیار که مسلمانان اجازه ندهند که آمریکا به اهداف خودش در خاورمیانه دست یابد بسیار مهم است افزود: انتقال پایتخت اسرائیل از اورشلیم به قدس یک بی احترامی بزرگ به کل مسلمانان جهان است در واقعه ترامپ می خواهد با این کار صهیونیستها را خوشحال کنند و به کل مسلمانان جهان بی احترامی کنند.
 وی با بیان اینکه ۱۹۸ کشور با این انتقال مخالف هستند بیان کرد: انتقال پایتخت اسرائیل از اورشلیم به قدس غیر قانونی و برخلاف تمام قوانین بین الملل است اما متاسفانه بعضی از مسائل مانع اجرای شدن قوانین بین الملل علیه اسرائیل است.
 نماینده جنبش امت اسلام در آمریکا ادامه داد: سازمان ملل نیاز شدید به کمک های مالی آمریکا دارد علاوه بر اینکه فشارهای سیاسی که بر سازمان ملل هست باعث شده قوانین بین المللی در مورد اسرائیل اجرا نشود اما ایران به عنوان یک کشور مستقل می توانند با این موضوع مقابله کنند.
 یاد آور می شود: علی اکبر محمد نماینده جنبش «امت اسلام» (که در میان مسلمانان سیاه پوست آمریکا طرفداران بسیاری دارد) در امور بین الملل است وی در سال 1974 «روز خانواده سیاه» را برگزار کرد که 70 هزار نفر در نیویورک در آن شرکت کردند. او دستیار سابق امام وارث محمد در شیکاگو است که به بیش از 140 کشور سفر کرده و در خصوص مسائل مربوط به سیاه پوستان و ناعدالتی های مرتبط در آفریقا و در ایالت های آمریکا سخنرانی های متعددی داشته است و توانسته از از دانشگاه آلاباما دکتری افتخاری کسب نمایید.
  
باید مقابل اسرائیل دشمن بشریت ایستاد/ اسرائیل نه تنها دشمن اسلام بلکه دشمن بشریت است
 
   از سوی دیگر فعال سیاسی در زمینه حمایت از رنگین پوستان آمریکا گفت: اسرائیل تنها دشمن اسلام بلکه دشمن بشریت است که باید مقابل این دشمن بشریت ایستاد و آن را متوقف کرد.  ارل رودکس فعال سیاسی در زمینه حمایت از رنگین پوستان آمریکا درگفتگو با خبرنگار ما در حاشیه کنفرانس بین المللی افق نو با شعار قدس؛ پایتخت همیشگی فلسطین عنوان کرد: سیاستهای استعمارگرانه آمریکا باعث شده دخالتهایش در این منطقه به تنش تبدیل شود.
 وی ادامه داد: سیاست استعمار گرانه آمریکا تنها برای خاورمیانه نبود بلکه همین سیاست در آفریقا جنوبی اعمال شد و منابع انسانی زیادی در این کشور به یغما برده شد آمریکا باید سیاست استعمار گرانه خود را عوض کند.
 فعال سیاسی در زمینه حمایت از رنگین پوستان آمریکا با بیان اینکه به حقوق بشر اعتقاد صد در صدی دارد بیان کرد: ما سیاه پوستان در آمریکا شمالی سالها بردگی را تجربه کرده ایم و دقیقا احساس و شرایطی که مردم فلسطین دارند را درک می کنیم.
 رودکس بیان کرد: همان طور که مردم آفریقای جنوبی علیه نژاد پرستی بلند شدند و تمام مردم دنیا صدای آنها را شنیدند باید تمام مردم دنیا بلند گویی مردم فلسطین شوند در مقابل این بی عدالتی های که به مردم فلسطین روا شده است فریاد بزند و برای کمک به آنها به پا خیزند.
 وی با بیان اینکه در تمام ادیان افرادی هستند که از دین برای رسیدن به مقاصد خود سوءاستفاده می کنند عنوان کرد: سوءاستفاده از دین فقط در اسلام و صهیونیست نیست بلکه ما در دین مسیحیت کسانی را داشتیم که از این دین سوء استفاده کردند البته درحل حاضر تقریبا این مشکل حل شد پس نتیجه می گیریم در هر دینی یک عده ای از دین سوء استفاده می کنند.
 فعال سیاسی در زمینه حمایت از رنگین پوستان آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا جنگ بین اسرائیل و اسلام گفت: اسرائیل تنها دشمن اسلام بلکه دشمن بشریت است که باید مقابل این دشمن بشریت ایستاد و آن را متوقف کرد.
 گفتنی است: کنفرانس بین المللی افق نو«قدس؛ پایتخت همیشگی فلسطین» از 22 الی 26اردیبهشت ماه با حضور میهمان خارجی از کشورهای آلمان، انگلیس، آمریکا،روسیه، استرالیا،کرواسی، ترکیه، اسکاتلند، فرانسه، برزیل،آلبانی بلژیک ایتالیا دانمارک لبنان و غیره حضور داشتند.

 

 

 

 

 

 

 
نظرات کاربران