مذاکره برای فلسطین راه حل نیست بلکه فرصتی برای دشمن است

مفهوم منش امام این بود که مذاکره برای فلسطین راه حل نیست بلکه یک فرصتی برای دشمن است تا بتواند خود را با ز سازی کرده و سلطه خود را بر فلسطین عملیاتی کند

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نخستین شعار حضرت امام (ره) محو اسرائیل از صحنه روزگار بود، آن هم در برهه زمانی که هیچ کس جرات نمی کرد علیه رژیم صهیونیستی حرفی بزند، امام خمینی (ره) با جرات و صراحت شعار محو اسرائیل را سر دادند.
به گزارش خبرنگار بیداری اسلامی؛ «دکتر حسین اکبری» رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: علت اصلی دستگیری حضرت امام (ره) در سال 1342 ، آغاز نهضت مبارزه صهیونیسم و دفاع از مسئله فلسطین بود، مسئله فلسطین باعث شد که فرصتی در اختیار رهبران انقلاب قرار گیرد تا آنها بتوانند جنایت های آمریکا و انگلیس و بطور کلی نظام سلطه را برای افکار عمومی تبیین کنند، بسیاری از  شخصیت های برجسته انقلاب ایران همانند شهید چمران، امام موسی صدر ، سید احمد خمینی و ... در صحنه فلسطین و بعد از آن در لبنان حضور پیدا کردند تا بتوانند از این تفکر که همان تفکرمقاومت بود دفاع کنند.
  وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نخستین شعار حضرت امام (ره) محو اسرائیل از صحنه روزگار بود، آن هم در برهه زمانی که هیچ کس جرات نمی کرد علیه رژیم صهیونیستی حرفی بزند، امام خمینی (ره) با جرات و صراحت شعار محو اسرائیل را سر دادند.
 اکبری در ادامه افزود: در سال 1964 سازمان آزادیبخش فلسطین به این نتیجه رسید که باید مذاکرات را آغاز کند و با نیابت و هدایت کشورهای عربی که خود را میدان دار این مسئله می دانستند مذاکرات سیاسی با رژیم صهیونیستی را آغاز کردند.

این مذاکرات در واقع برای گرفتن زمان بود. در سال 1991 سازمان آزادیبخش فلسطین در اسلو هم رژیم غاصب صهیونیستی را به رسمیت شناخت و هم حدود 80 درصد سرزمین فلسطین را به آنها واگذار کرد، موضع حضرت امام (ره) بر این مبنا که اسرائیل باید از بین برود یک شعار سیاسی نبود بلکه مفهوم اصلی راه حل امام (ره) این بود که مذاکره راهکاری اساسی برای حل موضوع فلسطین نیست . 
 
رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات مجمع جهای بیداری اسلامی در ادامه گفت: مفهوم منش امام این بود که مذاکره برای فلسطین راه حل نیست بلکه یک فرصتی برای دشمن است تا بتواند خود را با ز سازی کرده و سلطه خود را بر فلسطین عملیاتی کند و شاید به همین دلیل بود که نگاه امام مبنی بر اینکه مذاکره راه حل نیست بر این مبنا جریانات انتفاضه آغاز شدو توانستند در این مسیر گام بردارند وبه نوعی شرایط را تغییر داده و رژیم صهیونیستی را وادار به یک اقدام واکنشی وادارد.
 
   وی در ادامه افزود: واقعیت این است که اگر انقلاب اسلامی ایران رخ نمی داد و به وجود نمی آمد چه اتفاقاتی در مساله فلسطین رخ می داد؟ آیا بعد از انحلال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 و تبدیل ایالات متحده آمریکا به یک قدرت بلامنازع شدن در این زمان چه کسانی بودند که از مساله فلسطین دفاع کنند ؟
 
    کارشناس ارشد روابط بین الملل در ادامه گفت: انقلاب اسلامی باعث شد که ملت فلسطین در یک هاله امنیتی قرار بگیرند تا بتوانند با دشمن صهیونیستی مبارزه کنند به گونه ای که امروز فلسطینی ها به جایی رسیدند که توانستند جلوی توسعه طلبی صهیونیست ها را بگیرند و رژیم صهیونیستی در مورد سه کشور همواره نگران بود: سوریه، عراق، ایران و همچنین حزب الله لبنان.
 اکبری اضافه کرد: ما می بینیم که ترامپ بعد از 70 سال مساله فلسطین را به صدر اخبار و مطالبات جهان اسلام بازگرداند و امروز جبهه مقاومت در یک شرایط فوق العادع برتر در منطقه قرار دارد.
 وی در پایان افزود: روسای جمهور آمریکا در طول سال های متوالی تلاش کردند تا مساله فلسطین را به باد فراموشی بسپارند اما دونالد ترامپ با انتقال سفارت ایالات متحده آمریکا از تل آویو به قدس مساله فلسطین به صدر مطالبات جهان اسلام و اخبار مبدل کرد به گونه ای که امروز موضوع فلسطین مهمترین موضوع جهان است بنابراین در هیچ زمانی مثل امروز صهیونیست ها در موضع ضعف و انفعال قرار نداشتند.

 
نظرات کاربران