نامه فرزند شیخ زکزاکی : بگذارید ، پزشکان پدرم را درمان کنند!

پدرم همین الان نیاز به پزشک دارد، همین الان! خدا را شاهد می‌گیرم که پدرم اکنون در حال نابینا شدن، فلج شدن و نابودی است. تمجید از دولت دیگر کافی است.

 
پس از گذشت ماه‌ها از مبهم بودن سرنوشت شیخ زکزاکی عالم بزرگ جهان اسلام، نزدیکان وی از وخامت سلامتی جسمی وی و حتی نابینایی او که همواره نقشی اساسی در وحدت جهان اسلام داشته خبر داده اند.


در یورش ارتش این کشور به منزل شیخ زکزاکی رهبر شیعیان،‌ علاوه بر همسر و پسر او بیش از ۳۰۰ تن از شیعیان به شهادت رسیدند. در روز ۱۳ دسامبر ۲۰۱۵ در پی حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیةالله و منزل، شیخ ابراهیم زکزاکی نیز زخمی شد و توسط ارتش دستگیر و زندانی شد. ارتش نیجریه علت را تلاش هواداران شیخ برای ترور رئیس ستاد ارتش نیجریه در منطقه زاریا اعلام کرد حال آنکه گزارش‌های عفو بین‌الملل واهی بودن این ادعاها را نشان داد.

ابراهیم یعقوب زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه و روحانی شیعیان این کشور در سال ۱۹۵۳ چشم به جهان گشود. وی دانش‌آموخته رشته اقتصاد است و چندین‌بار در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی به زندان افتاد.
سه پسرش در راهپیمایی روز قدس سال ۲۰۱۴ بدست پلیس نیجریه شهید شده‌اند، فعالیت‌های خود را از دهه ۱۹۸۰ تاکنون آغاز کرد و در این مدت بین ۸ تا ۱۲ میلیون نیجریه‌ای توسط وی شیعه شده‌اند و این امر باعث حملات شدید برخی گروه‌های تندرو به او شده است.

وی همچنین عضو مجمع عمومی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) است. گروه تروریستی بوکوحرام تحت حمایت وهابیون عربستان در ادامه عملیات ضد شیعی خود دست به انواع جنایات علیه شیعیان نیجریه زده‌اند که از آن جمله می‌توان به طرح گروه تروریستی بوکوحرام برای ربودن زنان شیعه در این کشور اشاره کرد. رهبر جنبش اسلامی نیجریه در مراسم جشن عید سعید غدیر خم با افشاگری توطئه گروه بوکوحرام نسبت به ربوده شدن زنان و دختران مدرسه چیبوک توسط عناصر این گروه تکفیری هشدار داد.


بسیاری بر این امر تاکید دارند که وجود شیخ زکزاکی زمینه‌ساز تقویت وحدت مسلمانان در نیجریه وحتی در جهان اسلام گردیده چراکه وی همواره وحدت را لازمه نیجریه و جهان اسلام دانسته و در راه آن از هیچ تلاشی فروگذار نبوده است.
 
«محمد زکزاکی» پسر شیخ ابراهیم زکزاکی در نامه‌ای سرگشاده، به تشریح وضعیت ناگوار پدرش و ظلمی که به رهبر شیعیان نیجریه می‌رود، پرداخت. وی در بخشی از این نامه آمده است: «من از همه کسانی که به حق انسان برای برخورداری از عدالت و کرامت معتقدند می‌خواهم برای انجام تلاشی دو چندان به من بپیوندند.»در متن نامه فرزند رهبر شیعیان نیجریه به خشونت‌های ارتش نیجریه علیه مسلمانان این کشور و بخصوص خانواده و فرزندان و شخص شیخ «ابراهیم زکزاکی» اشاره شده است.


خلاصه‌ای از این نامه در ادامه آمده است: بخشی از خاطرات کودکی‌ام شخصی است و نمی‌توانم آن را بازگو کنم، اما باتوجه به شرایط کنونی، احساس می‌کنم بخش‌هایی از آن باید با سایرین به اشتراک گذاشته شود، بخصوص اکنون همه دلایل زندگی من از دست رفته است. من محمد ابراهیم هستم که البته در میان دوستانم ابراهیم نامیده می‌شوم. در کودکی موشی را در خانه کشتم، مرگ آن موش تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برایم بود. من چیزی بزرگتر از یک موش را نمی‌توانم بکشم، حال آنکه برخی مردان تا دندان مسلح همه برادرانم را سلاخی کرده و زنان، مردان و کودکان همراه آنان را نیز همینطور.


پزشکان، پرستاران، مهندسان، روزنامه‌نگاران و زنان و مردانی از تمامی حرفه ها در میان این کشته‌شدگان هستند. دختران و پسران دانش‌آموزی که آرزوی دستیابی به اهدافشان را داشتند، دوستان و خانواده‌هایی با اعضای پیر و جوان همه و همه به دست ارتشی قتل‌عام شدند که قرار بود محافظ آن‌ها از قتل‌عام باشد!

چند روز پیش دولت ایالت کادونا از تشکیل کمیسیونی خبر داد که در آن درباره کشتار مردم بی‌گناه توسط عوامل وابسته به ارتش نیجریه تحقیقات انجام می‌شود؛ اینکه هزاران انسان بی‌گناه ناپدید و بیش از ۳۴۰ نفر در یک گور دسته‌جمعی مدفون شده، صدها نفر بازداشت و اموالی به ارزش صدها میلیون نابود شدند. گرچه هیچ نماینده‌ای از سوی جنبش (مسلمانان) در این کمیسیون حضور نداشت، اما من تمام نتایج منتشرشده آن‌ها از تحقیقات را پیگیری می‌کنم.

 پزشکی که اصلا نام و هویت تحصیلی وی مشخص نیست بدون مشورت با تیمی پزشکی یکی از چشمان پدرم را از کار انداخته است.
پدرم همین الان نیاز به پزشک دارد، همین الان! خدا را شاهد می‌گیرم که پدرم اکنون در حال نابینا شدن، فلج شدن و نابودی است. تمجید از دولت دیگر کافی است. آن‌عکس‌های لعنتی را منتشر کنید، هر دروغی که می‌خواهید بگوئید، اما به ما توهین نکنید. بگذارید پزشکان به آنجا بروند، اجازه دهید پزشکان چشمان پدرم را نجات دهند.
نظرات کاربران