راهپیمایی «از غزه تا کرانه، یک خون و یک سرنوشت»

 

جمعه آینده برگزار خواهد شد:  راهپیمایی «از غزه تا کرانه، یک خون و یک سرنوشت»

کمیته عالی راهپیمایی بازگشت و رفع محاصره خواستار حضور پر شور مردم فلسطین در جمعه آینده در راهپیمایی بازگشت تحت عنوان «از غزه تا کرانه، وحدت خون و سرنوشت» گردید.

 

 

به گزارش ز خبرگزاری فلسطین الیوم، کمیته ملی راهپیمایی بازگشت و رفع محاصره مردم غزه را به شرکت در راهپیمایی هفته آینده تحت عنوان «از غزه تا کرانه، وحدت خون و سرنوشت» دعوت کرد.

 

این کمیته دیروز جمعه در کنفرانسی مطبوعاتی در شرق غزه بر ادامه راهپیمایی بازگشت و رفع کامل محاصره تاکید کرد.

 

کمیته راهپیمایی بازگشت و رفع محاصره همچنین برخی اظهارات از سوی مسئولان عرب را عادی سازی روابط با دشمنی دانست که به دنبال از میان بردن مساله فلسطین و مردم آن و همچنین مقدسات این سرزمین است.

 

این کمیته ملی تاکید کرد وحدت ملت فلسطین، اهداف و سرنوشت آن شامل هموطنان ما در کرانه باختری و اراضی اشغالی 1948 و ساکنان اردوگاه ها در نقاط مختلف جهان می شود.

 

همچنین در بخش دیگری از این بیانیه بر مسالمت آمیز بودن تظاهرات با مشارکت تمام نیروهای ملی و وحدت ملت فلسطین در مقابله با اشغالگران تاکید و به پایان یافتن رنج ها و مشکلات ادامه دار این ملت در پی محاصره و اشغال فراخواند و خواستار رفع محاصره غزه و تضمین آزادی انتقال افراد و کالاها و ارتباط با جهان خارج شد.

 

کمیته ملی راهپیمایی بازگشت و رفع محاصره نسبت به تلاش اشغالگران برای متشنج کردن برنامه ریزی شده اوضاع جهت ترساندن مردم هشدار داد.

 

راهپیمایی بازگشت از 30 مارس گذشته در 13 جمعه متوالی در حال برگزار شدن است که تا کنون 131 فلسطینی در جریان آن به شهادت رسیده و بیش از 15000 نفر دیگر مجروح شده اند و این در حالی است که نظامیان اسرائیل تا کنون دچار هیچ خسارت جانی نشده اند.

 

لازم به ذکر است جمعه های پیشین راهپیمایی بازگشت با اسامی ذیل برگزار شده است:

 

- جمعه خشم

- جمعه آتش زدن لاستیک ها

- جمعه پایداری کارگران فلسطینی

- جمعه آتش زدن پرچم اسرائیل و بر افراشتن پرچم فلسطین

- جمعه وفاداری به مجروحان راهپیمایی بازگشت

- جمعه از غزه تا حیفا ... وحدت خون و سرنوشت

- جمعه پایداری با وجود محاصره

- جمعه جوانان انقلابی

- جمعه شهدا و اسرا

 
نظرات کاربران