اشغال الحدیده برنامه نظامی مشترک آمریکا، اسراییل و سعودی

اشغال بندر الحدیده در ساحل غربی یمن در دریای سرخ مهمترین برنامه نظامی مشترک آمریکا، رژیم اسراییل و سعودی در یمن است که با وجود بکارگیری نزدیک به 20 هزار مزدور و صدها فروند تانک و ناو جنگی با شکست روبرو شده است.

به گزارش سایت بیداری اسلامی ، محور سعودی، آمریکایی و صهیونیستی برای دستیابی به این مهم (اشغال شهر ،فرودگاه و بندر الحدیده) نزدیک 20 هزار نیروی مزدور از داخل و خارج یمن استخدام کرده و در کنار انها از نیروهای داعشی فراری از سوریه وعراق بهره می برد.

 

برپایه این گزارش فرانسوی ها در این طرح نظامی و با هزینه عربستان سعودی از کشورهای چاد، نیجر، اوگاندا و کشورهای فقیر آفریقای مرکزی  ماموریت استخدام مزدور به شکل ماهانه را برعهده دارند.

 

عملیات اشغال الحدیده چنان اهمیتی یافته که خود آمریکایی ها فرماندهی این عملیات را در کنار مستشاران اسراییلی و انگلیسی عهده دار شده اند.

 

آمریکایی ها  در این طرح دو مقر فرماندهی در عدن و مخا را برای هماهنگی عملیات در نظر گرفته اند.

 

در عملیات اشغال فرودگاه و بندر الحدیده، نیروهای ویژه ای با نام نیروهای ویژه فرانسوی به ساحل حدیده نزدیک شدند که توسط نیروهای ویژه انصارالله دستگیر و به منطقه امنی منتقل شدند.

 

در بازرسی ها از این نیروهای ویژه فرانسوی مشخص شد که نیروهای یاد شده نه فرانسوی بلکه عضو نیروهای ویژه اسراییل با عنوان یگان مستعربین هستند که به زبان عربی مسلط می باشند.

 

 

این یگان یکی از واحدهای نخبه دستگاه نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی محسوب می شوند.

 

نتیجه عملیات تاکنون

 

برپایه ا ین گزارش عملیاتی که نزدیک به سه هفته پیش با هدف اشغال الحدیده آغاز شده تاکنون 3000 کشته از سوی مزدوران محور سعودی داشته و همین تعداد نیز زخمی شده اند. حدود 400 تانک و نفر بر زره پوش توسط نیروهای جنبش انصارالله به غنیمت گرفته شده است.

 

نیروهای متجاوز به الحدیده هم اینک در 6 نقطه ساحلی در محاصره نیروهای ارتش و انصارالله هستند و قادر به اقدام موثری برای نجات خود نیستند. ناوهای کشورهای مهاجم به دلیل هدف قرار گرفتن ناو اماراتی که نیروهای ستادی آمریکا و اسراییل، عربستان و انگلیس را در خود داشت  و 100 کشته به جای گذاشت ، جرات نزدیک شده به ساحل و نجات این مزدوران را ندارند.

 

 

نیروهای متجاوز موجود در ساحل غربی یمن که در محاصره هستند روز گذشته هدف موشکهای بالستیک تاکتیکی انصارالله قرار گرفته و تلفات قابل توجهی داده اند.

 

 
نظرات کاربران