فشار ترامپ بر کشورهای عربی برای اجرای پروژه های اقتصادی غزه

محمود زهار از رهبران جنبش حماس تاکید کرد دولت آمریکا برای اجرای توافق قرن تلاش می کند و برای این منظور جهت تامین هزینه اجرای آن به کشورهای عربی فشار می آورد.

محمود زهار از رهبران جنبش حماس تاکید کرد دولت آمریکا برای اجرای توافق قرن تلاش می کند و برای این منظور جهت تامین هزینه اجرای آن به کشورهای عربی فشار می آورد.

 

محمود زهار از رهبران جنبش حماس تاکید کرد: دولت آمریکا برای اجرای توافق قرن تلاش می کند و در این چارچوب بر سازمان ها و کشورهای عربی برای تامین هزینه مالی اجرای آن فشار می آورد.

 

وی افزود: تمام طرح های آمریکا در منطقه برای تامین منافع رژیم صهیونیستی است.

 

زهار در ادامه سخنان خود با اشاره به توافق قرن مطرح شده از سوی ترامپ گفت: در روزهای اخیر رئیس جمهور آمریکا از امارات خواسته یک میلیارد دلار در نوار غزه سرمایه گذاری کند تا از این طریق اوضاع امنیتی این منطقه را آرام کرده و فضا را برای اعلام توافق قرن فراهم نماید.

 

زهار ادامه داد: آمریکا می خواهد این مبالغ را در منطقه سینای مصر سرمایه گذاری کند، به عبارت دیگر واشنگتن می خواهد فلسطینیان غزه را به منطقه سینا در مصر مرتبط نماید و این اقدام در چارچوب اجرای توافق قرن است، آمریکا قصد دارد اراضی فلسطینی را به اسرائیل اعطا کرده و ما بقی فلسطینیان را به منطقه سینا منتقل نماید.

 

این رهبر جنبش حماس در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به سکوت بین المللی در قبال جنایت های اسرائیل گفت: سازمان های بین المللی به مسئولیت خود در قبال اراضی فلسطین و جنایات های انجام شده در این منطقه عمل نمی کنند، علاوه بر آنکه سازمان ملل متحد به دلیل تسلط آمریکا بر آن در راستای منافع صهیونیسم عمل می کند.

 

وی در واکنش به تهدیدات اسرائیل در خصوص جنگ گسترده علیه نوار غزه برای توقف پدیده امنیتی بادبادک های آتش زا که از سوی این منطقه به سمت اسرائیل پرتاب می شود تاکید کرد: اگر جنگی بر ما تحمیل شود با تمام امکانات خود به رژیم صهیونیستی ضرباتی سخت وارد خواهیم کرد.

 
نظرات کاربران