نخستین نشست چهارمین جهاد بین‌المللی «عدالت برای فلسطین»

چهارمین تجمع جهاد بین المللی «عدالت برای فلسطین» صبح امروز، با حضور حدود پانصد تن از سیاستمداران و روشنفکران عرب مسلمان و اروپایی و آمریکایی و سفرای کشورهای مدافع فلسطین در هتل بریستول بیروت برگزار شد.

نخستین نشست چهارمین جهاد بین‌المللی «عدالت برای فلسطین» صبح امروز یکشنبه ٧ مرداد ماه در هتل بریستول بیروت برگزار شد.

 

به گزارش بیداری اسلامی، عباس خامه‌یار معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که به عنوان نماینده عالی دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در مجلس شورای اسلامی در این همایش شرکت کرده است در سخنانی با تشریح ابعاد مسئله فلسطین، مواضع جمهوری اسلامی ایران را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین بیان کرد.

وی در مقدمه سخنان خود گفت: عدل از صفات خداوند و مطالبات بشریت در طول تاریخ بوده و مسئله فلسطین در طلیعه مسایل عادلانه در قرن گذشته قرار داشته است و از اینرو درخواست اجرای عدالت و انصاف یک هدف الهی، انسانی و حقوقی برای پایان دادن به مظلومیت مردم فلسطین و آزادی سرزمین‌های اشغال شده است که مسأله محوری جهان اسلام است.

 

وی بیان  داشت: از دید جمهوری اسلامی ایران وجود رژیم صهیونیستی در این منطقه، تنها نوعی اشغالگری یک سرزمین محسوب نمی‌شود بلکه یک رویه استعماری کامل برای ضربه به منافع کشورهای منطقه و جهان اسلام و عامل اصلی تمام منازعات منطقه از جمله حرکت‌های تروریستی و تکفیری در سال‌های اخیر بوده است.

خامه یار با رد راه حل های سازشکارانه، بر ضرورت وجود یک طرح دفاعی و بازدارنده برای بحران فلسطین تأکید کرد و نخبگان منطقه را برای پیگیری این مطالبه عمومی فراخواند.

معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود:‌ تنها راه حل عادلانه مسئله فلسطین، بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمین، خود اجرای همه پرسی در میان مردم اصلی فلسطین از مسلمان و مسیحی و یهودی برای انتخاب نظام حکومتی مورد نظر خود و اتخاذ تصمیم لازم توسط نظام منتخب مردم، در مورد یهودیان مهاجر از سرتاسر دنیا به فلسطین است.

وی بر حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین تأکید و به نمایندگی از دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، از برگزارکنندگان کنفرانس تشکر و قدردانی کرد و برای موفقیت آن ابراز امیدواری کرد.

چهارمین تجمع جهاد بین المللی «عدالت برای فلسطین» صبح امروز، با حضور حدود پانصد تن از سیاستمداران و روشنفکران عرب مسلمان و  اروپایی و آمریکایی و سفرای کشورهای مدافع فلسطین در هتل بریستول بیروت برگزار شد.

در این نشست، پس از سخنرانی کوتاه پیش جلسه آقای خالد السفیانی، معن بشور، ریٔیس مرکز جهاد بین المللی ارتباط و همبستگی که برگزار کننده این نشست است، ضمن خوشامدگویی به شرکتکنندگان، گزارشی از روند برگزاری اجلاس را ارائه داد.

پس از وی اسقف عطاالله حنا از قدس و شیخ عکرمه صبری امام جماعت مسجد الاقصی از طریق ماهواره برای حضار سخنانی ایراد کردند و از حمایت ملتها و نخبگان عدالتخواه جهان از آرمان مردم فلسطین در برابر جنایتهای رژیم صهیونیستی تشکر و قدردانی کردند.

سخنرانی علی فخر و هماهنگ کننده کل تجمع جهاد بین المللی «عدالت برای فلسطین» دیگر برنامه این نشست بود که به دلیل عدم حضور وی توسط عمر زین قرایٔت شد.

پس از نشست افتتاحیه، پنج جلسه در این کنفرانس برگزار خواهد شد و در پایان نشست اختتامیه شامگاه امشب، با ارایٔه توصیه‌ها و پیشنهادهای این همایش پایان بخش این اجلاس خواهد بود.
نظرات کاربران