پیروزی‌های ائتلاف مقاومت هژمونی آمریکا را در آستانه فروپاشی قرار داده است

وزیر سابق لبنان گفت: پیروزی‌های ائتلاف مقاومت درسال‌های گذشته در سوریه، عراق و یمن هژمونی امپریالیسم آمریکا در منطقه را در آستانه فروپاشی قرار داده است.

وزیر سابق لبنان گفت: پیروزی‌های ائتلاف مقاومت درسال‌های گذشته در سوریه، عراق و یمن هژمونی امپریالیسم آمریکا در منطقه را در آستانه فروپاشی قرار داده است.
 
«طراد حماده» وزیر سابق کار در لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیروت با بیان اینکه تلاش امپریالیسم برای ایجاد نظام تک قطبی در جهان عملی نخواهد شد افزود : در قرن بیست و یک برای همه ثابت شد که رهبری جهان تنها با مشارکت همه کشورهای تاثیرگذار در سطح منطقه‌ای و بین المللی ممکن است تا حق همه در اداره امور جهان داده شود.
 
وی با بیان اینکه هنوز برخی قدرت‌ها با به راه انداختن جنگ‌ به دنبال تحمیل نفوذ و سیطره خود بر دیگر کشورها بدون ملاحظه ارزش‌های اخلاقی هستند، گفت: این طرح امپریالیستی که بر جهان تسلط دارد در سال‌های اخیر آخرین نفس‌های خود را می‌کشد.
 وزیر سابق لبنان درباره نژادپرستی در آمریکا گفت: آمریکا در حالی ادعای مبارزه با نژادپرستی و برابری بین مردم از طریق ایجاد دموکراسی صرف نظر از نژاد، جنس و حتی هویت‌های فرهنگی می‌کند که هنوز نژادپرستی در داخل خود آمریکا رواج دارد و برخی احزاب در آمریکا، فرانسه، کشورهای اروپایی و حتی در کشورهای جهان سومی با وجود اینکه تحت تعقیب قانون هستند نژادپرستانه رفتار می‌کنند.
 
حماده درباره فتنه انگیزی‌های آل سعود در منطقه گفت : این رژیم وهابی باعث و بانی همه مشکلاتی است که کشورهای عربی و اسلامی با آن دست و پنجه نرم می کنند و همین موضوع سبب تضعیف نظام های منطقه ای همچون مصر و سوریه شده به گونه‌ای که مناقشه اعراب و اسرائیل را به سوی مناقشات داخلی کشورهای عربی گمراه  کرد یا برای مثال، جنگ علیه یمن را به راه انداخت تا در چارچوب جنگ کشوری عربی علیه کشور عربی دیگری باشد.
 
وزیر سابق لبنان با اشاره به نقش خرابکارانه عربستان در اداره تروریسم در منطقه عربی، گفت: اگر بخواهیم منبع اصلی تروریسم را شناسایی کنیم باید به رژیم آل سعود بازگردیم.
 
حماده درباره نقش مقاومت در مبارزه با صهیونیسم و استکبار جهانی گفت: ائتلاف بزرگ مقاومت دشمن تروریستی-تکفیری را که در منطقه فساد به پا کرده شکست خواهد داد و هم اینک این دشمن در مسیر شکست است و در سوریه، عراق، یمن، لیبی و دیگر مناطق نفس های آخر خود را می کشد .
 
نظرات کاربران