مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان پشت پرده ناامنی در ایران

- این حادثه در چارچوب سیاست های خصمانه جریان سلطه به رهبری امریکا و مدیریت رژیم صهیونیستی و همکاری رژیم های وابسته عربی وعربستان و امارات متحده عربی و با هدف گسترش ناامنی در ایران تعریف می شود.

 

 در حادثه تروریستی اهواز در روز شنبه 31 شهریور بر اساس آخرین گزارش ها  29 نفر از شهروندان ایرانی شهید و 57 نفر دیگر زخمی شدند. در این حادثه، تروریست ها با برنامه ریزی قبلی و با هدف کشتار کور به مراسم سالگرد جنگ تحمیلی تیراندازی کردند. در باره این حادثه نکاتی مطرح می شود:

-    این حادثه در چارچوب سیاست های خصمانه جریان سلطه به رهبری امریکا و مدیریت رژیم صهیونیستی و همکاری رژیم های وابسته عربی وعربستان و امارات متحده عربی و با هدف گسترش ناامنی در ایران تعریف می شود.  رئیس جمهور امریکا و وزیر امورخارجه این کشور بر گسترش آشوب ها و ناامنی ها در ایران تاکید داشته و محمد بن سلمان وزیر دفاع عربستان نیز از سیاست انتقال جنگ به داخل ایران خبر داده بود.

-    ساختارهای اطلاعاتی و امنیتی کشور با توجه ناامنی فراگیر در محیط پیرامونی ایران تلاش وسیعی برای جلوگیری از ورود این ناامنی به داخل ایران داشته اند و تاکنون با تقدیم دهها شهید توانسته اند صدها تیم تروریستی را شناسایی و منهدم نمایند. بر این اساس نباید این حادثه را کوتاهی این ساختار تلقی کرد چرا که در بهترین شرایط عبور یک و یا دو تیم تروریستی با توجه به طولانی بودن مرزها و محیط ناامن پیرامونی محتمل است. البته وقوع چنین حوادثی انتظار جامعه از این ساختار را افزایش داده و ضرورت دارد آمادگی و هوشیاری این ساختار در ابعاد کمی و کیفی و گستره جغرافیایی افزایش یابد.

-    اجرای یک عملیات تروریستی در داخل کشور توسط یک گروه 4 نفره نیاز به برنامه ریزی و پیشتیبانی اطلاعاتی و لجستیکی دارد. بنابراین همانطور که مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند شناسایی و دستگیری و مجازات  دنباله های این حادثه تروریستی یکی از مهمترین و فوری ترین وظیفه ساختارهای اطلاعاتی و امنیتی کشور است و هیچ مسامحه ای در این مورد نباید انجام گیرد.

 

یادداشت روزامنیت جامعه مسامحه بردار نیست 2


-    امریکا و اسرائیل و رژیم های عربستان و امارات از برنامه مشترک خود برای انتقال جنگ به داخل ایران و مدیریت آشوب و ناامنی در جغرافیای ایران خبر داده اند، در همین راستا، عبدالخالق عبدالله مشاور سیاسی ولیعهد امارات متحده عربی در توئیت خود تاکید کرده است:  «حمله به یک هدف نظامی، اقدام تروریستی نیست و انتقال نبرد به داخل ایران یک تصمیم علنی است و در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.»  انتظار جامعه ایران، برخورد قاطعانه با طراحان و سیاستگذاران و حامیان تروریست ها علیه امنیت ایران است. سکوت در مقابل آنها در واقع با شخصیت جامعه انقلابی ایران فاصله داشته و توهین به آن محسوب می شود. امریکا و اسرائیل و عربستان و امارات باید تاوان سختی بپردازند و بدانند ایران در مسائل امنیتی خود مماشات نمی کند.


-    یک گروه تروریستی به نام الاحواز رسما مسئولیت این حادثه تروریستی را پذیرفت. گروهی که سال ها است با تاکید بر تفکیک قومی مدعی جدا سازی خوزستان از ایران است. بر اساس گزارش ها وهابیت حاکم بر عربستان از طریق تزریق منابع مالی فراوان تلاش دارد جامعه عرب زبان ایران را به عنوان ابزار خود در ناامن سازی و انتقال جنگ به ایران قرار دهد. نظام اسلامی ایران تاکنون با مسامحه با این تحرکات برخورد کرده است. اما همانطور که خدا در قرآن به پیامبرش دستور می دهد تا هرگونه ظرفیت های ناامن سازی جامعه را نابود کند، ( وَالَّذِینَ اتَّخَذُوا مَسْجِدًا ضِرَارًا وَکُفْرًا وَتَفْرِیقًا بَیْنَ الْمُؤْمِنِینَ وَإِرْصَادًا لِمَنْ حَارَبَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ مِنْ قَبْلُ ۚ وَلَیَحْلِفُنَّ إِنْ أَرَدْنَا إِلَّا الْحُسْنَىٰ ۖ وَاللَّهُ یَشْهَدُ إِنَّهُمْ لَکَاذِبُونَ .) مسامحه با ظرفیت هایی که می توانند ناامنی را در کشور ایجاد کنند، هرگز در مدار خرد جایی ندارد زیرا امنیت جامعه مسامحه پذیر نیست و مسامحه و مماشات با این ظرفیت ها خود یک خطر واقعی است.
نظرات کاربران