حمایت سعودی و امارات از تروریست ها به دلیل شکست در منطقه

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی ، حمله تروریستی اهواز را نشانه شکست سیاست‌های عربستان و حامیان منطقه ای آمریکا در خاورمیانه دانست.

 علی اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس با عنوان «دفاع همچنان باقی است» که در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: سالگرد دفاع مقدس را امروز در دانشگاه آزاد اسلامی گرامی داشتیم و معتقدیم که دفاع مقدس از افتخارات تاریخ اسلام و ایران است.

 

وی افزود: جنگ تحمیلی خسارات زیادی به کشور ما زد و منجر به صدها هزار زخمی، شهید و آزاده شده، اما جزو افتخارآمیزترین نبردهای دفاعی بود که ایران توانست در مقابل تهاجم بیگانه ایستادگی کند که بی تردید این امر از برکت جمهوری اسلامی ایران و اعتقادات مردم آن به نظام مقدس ایران بوده است.

 

وی ادامه داد : وظیفه ما این است که یادبود دفاع مقدس را گرامی و آن را بزرگ بداریم.

وی با اشاره به حادثه تروریستی صورت‌گرفته در سی و یکم شهریور و حین رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز گفت: در ابتدا لازم است به همه خانواده‌های شریف خوزستان و اهواز که در این حادثه داغ دیده و مجروح شده‌اند و به ویژه ملت ایران و اهل‌بیت(ع) و پیروان راستین ارزش‌های اسلامی و انقلابی تسلیت بگویم. قطعاً بروز چنین حادثه‌ای بسیار تأسف‌بار است.

 

ولایتی با بیان اینکه کسانی که این اقدام تروریستی را انجام دادند مانند معارضین حضرت امام حسین(ع) در کربلا هستند که امام به آنها گفت اگر دین ندارید لااقل در دنیا آزاده باشید. کسی که بچه و کودک چند ساله و مردم بیگناه را مورد هدف قرار داده و به قتل می‌رساند ، بی تردید انسان نیست.

مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری تأکید کرد: ریشه این افراد گروه‌ها و حامیان آنها را می‌شناسیم و می‌دانیم که تروریست‌ها و حامیان آنها این کار را کرده‌اند و قطعاً‌نتیجه عکس خواهد داد؛ یعنی اگر بعضی افراد در چنین شرایطی ممکن است از سر بی‌اطلاعی بگویند که ما با کشوری که بیش از ۳ سال یمن را بمباران کرده و می‌کند مصالحه کنیم با بروز چنین حادثه‌ای متوجه شده‌اند که قطعاً اشتباه می‌کنند.

ولایتی گفت:‌عربستان سعودی و امارات به نوکری و دستوارت آمریکا و رژیم صهیونیستی از تروریست‌ها حمایت می‌کنند که این اقدام آنها به دلیل شکست‌های متحمل‌شده‌شان در عراق، سوریه و یمن بوده است و تلاش دارند از ایران به عنوان کشوری که پایگاه اسلام است انتقام بگیرند، درحالی‌که قطعاً‌این اقدامات و حمایت‌های آنها نتیجه عکس خواهد داد.
نظرات کاربران