آیین رونمایی از سردیس و کتاب صوتی زندگی مرضیه دباغ در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

 

آیین رونمایی از سردیس و کتاب صوتی زندگی مرحوم مرضیه دباغ (حدیدچی) در همایش بانوی مبارز با حضور رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس رونمایی می شود.

 

 

به گزارش خبرنگار بیداری اسلامی ، آیین رونمایی از سردیس و کتاب صوتی زندگی مرحوم مرضیه دباغ (حدیدچی) در همایش بانوی مبارز با حضور رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس رونمایی می شود.

 

بر اساس این گزارش این همایش به انگیزه پاسداشت یک عمر زندگی سراسر مبارزات و فعالیت های انقلابی مرحوم مرضیه حدیدچی معروف به طاهره دباغ و بزرگداشت و تکریم این بانوی مبارز، به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18 و با مشارکت سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

 

در این همایش که مسئولان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، جمعی از پژوهشگران و شخصیت های فرهنگی و ادبی فعال در حوزه تاریخ انقلاب و دفاع مقدس حضور خواهند داشت، ضمن سخنرانی سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، همچنین میزگردی با حضور اعضای خانواده مرحوم دباغ با موضوع تبیین مبارزات انقلابی وی برگزار می شود.

 

این گزارش می افزاید: سخنرانی علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شعر خوانی شاعران انقلاب در وصف مرحوم دباغ و نمایش فیلم در باره زندگی و مبارزات ایشان از دیگر بخش های این همایش است.

 

همچنین در پایان این همایش با حضور خانواده مرحوم دباغ و مسئولان فرهنگی حاضر در همایش از سردیس این بانوی انقلابی و محافظ و یار دیرین حضرت امام(ره) رونمایی خواهد شد.

 

 
نظرات کاربران