احتمال کمک موساد به عربستان برای کشتن جمال الخاشقچی

«یوسی میلمن» تحلیلگر امنیتی اسرائیلی شب گذشته (دوشنبه) در توئیتی نوشت: امیدوارم موساد نقشی در کمک به عربستان سعودی در قتل «جمال خاشقجی» نویسنده و روزنامه نگار سعودی نداشته باشد.

در پی انتشار گزارش قدسنا در زمینه احتمال دست داشتن سرویس اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی  (موساد) در قتل جمال خاشقجی نویسنده معارض سعودی، انتشار برخی اخبار این نظریه را بیشتر تایید کرده است.

 

«یوسی میلمن» تحلیلگر امنیتی اسرائیلی شب گذشته (دوشنبه) در توئیتی نوشت:

امیدوارم موساد نقشی در کمک به عربستان سعودی در قتل «جمال خاشقجی» نویسنده و روزنامه نگار سعودی نداشته باشد.

من امیدوارم موساد حتی به طور غیر مستقیم نیز کمکی به عربستان سعودی در قتل این روزنامه نگار نکرده باشد.

من این مسائل را به این دلیل مطرح کردم که روابط اسرائیل و عربستان سعودی در ماههای گذشته در حال تقویت بوده است.

 

میلمن در ادامه تاکید می کند: با توجه به وجهه موساد در این زمینه که یک سازمان برای ترور است، (البته من آن را اشتباه می دانم) برخی از سرویس های اطلاعاتی کشورهای دیگر که تعداد آنها هم کم نیست برای ترور مخالفان خود روی کمک موساد حساب باز می کنند.

 

به  عنوان نمونه موساد در سال 1965 به مغرب در ترور یکی از مخالفان مهم به نام «مهدی بن برکه» کمک کرد.

میلمن که از اصطلاح «بابا بترا» را برای رسوایی دست داشتن موساد در ترور مهدی بن برکه در پاریس استفاده کرده در ادامه نوشت: موساد پس از ترور بن برکه در یکی از جنگل های پایتخت فرانسه، بر روی بدن وی مواد شیمیایی خاصی ریخت که زودتر متلاشی شده و از بین برود.


 

 فعالان فضای مجازی به تازگی آخرین توئیت جمال خاشقجی را منتشر کرده اند که در آن بر اهمیت مساله فلسطین تاکید کرده بود. «جمال خاشقجی» نویسنده مستقل سعودی که به علت رویکردهایش به مخالفت با آل سعود شناخته می شود در آخرین توئیت خود نوشته بود:

در حالی لندن را ترک می کنم که فلسطین در یاد و خاطره من است، من در یک نشست مشارکت داشتم و با پژوهشگران و فعالانی از جای جای جهان آشنا شدم که به عادلانه بودن مطالبات ملت فلسطین اعتقاد داشتند.
با وجود قدرت لابی صهیونیستی که هر گونه اعلام همدردی و همبستگی با فلسطین را منع می کند، اما صدای فلسطینی ها همچنان بلند است. در جهان امروز می خواهند فلسطین را از اذهان ما پاکسازی کنند تا خشم ما را در هم بشکنند، اما نمی دانند که فلسطین در وجود همه ملت ها زنده است.

 

 
نظرات کاربران