آخرین وضعیت بحران انسانی در یمن و چگونگی امداد رسانی مردم ایران + تصاویر

از ابتدای دهه محرم با همکاری 3 مجموعه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)، مرکز بین المللی عدالت برای صلح و مرکز بین المللی وحدت و انسانیت این ستاد تشکیل شده است و تا کنون توانسته است بیش از 16 میلیون تومان کمک های مردمی از خیرین ایرانی جمع آوری کند.

 

به گزارش سایت بیداری اسلامی بنقل از روابط عمومی ستاد رویای حیات، کمیته اجرایی این ستاد در جلسه ای با حضور مسئول دفتر ایران "موسسه بنیان التنمویه" ( بنیاد بازسازی یمن) به بحث و گفت و گو در زمینه چگونگی ارسال کمک های مردمی خیرین ایرانی در ایام محرم به کشور یمن  پرداختند.

 

در این جلسه  عبد الکریم المطری، مسئول دفتر ایران این موسسه به بیان دلیل تشکیل بنیان التنمویه و فعالیت های آن در زمینه های مختلف پرداخت.

 

وی در ابتدای جلسه بیان کرد بعد از شروع حملات ائتلاف سعودی_اماراتی_آمریکایی به یمن که تا به امروز 1260 روز از جنگ می گذرد، از مناطق درگیر جنگ هیچ منطقه سالمی باقی نمانده است. بیشتر زیر ساخت ها، امکانات و مراکز خدماتی و آموزشی یمن نابود شده است و شدت تخریب ها به طوری است که دشمنان، مکان هایی که قبلا مورد هدف قرار داده و تخریب شده است را باردیگر هدف گیری و بمباران می کنند.

 

گزارشی دردناک از آخرین وضعیت تلفات جنگ سعودی ها علیه یمن و چگونگی امداد رسانی مردم ایران + فیلم و عکس 2

 

وی آمار دقیقی از آخرین وضعیت تلفات مادی و انسانی جنگ یمن ارائه کرد:

 

- حدود 35 هزار نفر کشته و زخمی شده اند. حدود 21 هزار نفر انها زخمی هستند و 2233 هزار نفر انها زنان، 16.857 نفر انها مردان و 2722 آنها کودکان هستند.

- در زمینه زیر ساخت ها 15 فرودگاه، 14 بندر، 2144 جاده و پل، 524 مخزن و شبکه آب، 387 آنتن و شبکه اطلاعات تماس، 826 مسجد، 301 بیمارستان و درمانگاه، 827 مدرسه و مرکز آموزشی، 300 کارخانه و ... نابود شده است.

 

 

گزارشی دردناک از آخرین وضعیت تلفات جنگ سعودی ها علیه یمن و چگونگی امداد رسانی مردم ایران + فیلم و عکس 4

 

به دلیل وجود همین شرایط نیز تاکنون موسسات و سازمان های بین المللی از کشور های مختلفی با شعار کمک به مردم یمن در این کشور حضور پیدا کرده اند. کشورهایی مانند هند، هلند، آلمان، ترکیه، روسیه، ایالات متحده و ... که برخی از آنها واقعا با نیت بشر دوستانه وارد یمن شده اند و برخی دیگر مانند ایالات متحده آمریکا بدنبال نفوذ در لایه های اجتماعی یمن هستند و هدف آنها جلوگیری از تولید و فعال شدن اقتصاد ملی و کشاورزی یمن است و قصد فلج کردن یمن از داخل را دارند.

"موسسه بنیان التنمویه" از میان خرابی ها نشات گرفت تا سختی ها و چالش ها را به فرصت تبدیل نماید. بدلیل فشار های اقتصادی موجود و وخامت اوضاع مردم یمن این بنیاد به دستور مستقیم "سید عبد الملک الحوثی" رهبر جنبش انصارالله یمن شکل گرفت و مدیر آن در حال حاضر آقای ابو ادریس الصوفی، مسئول دفتر سید عبدالملک الحوثی می باشد و مقر اصلی موسسه در صنعاء پایتخت یمن است.

 

هدف این بنیاد توانمند سازی جامعه و مردم یمن جهت خودکفایی اقتصادی و اجتماعی است. این بنیاد در آگوست 2017 ( مرداد ماه 1396) راه اندازی شد و تاکنون فعالیت های زیادی را در نقاط مختلف یمن انجام داده است. همچنین حدود دوماه است که نمایندگی این بنیاد در ایران مشغول به کار شده است.

 

گزارشی دردناک از آخرین وضعیت تلفات جنگ سعودی ها علیه یمن و چگونگی امداد رسانی مردم ایران + فیلم و عکس 6

 

این بنیاد به طور کلی در هفت زمینه، به انجام فعالیت می پردازد:
1. مدیریت آموزش و توانمند سازی ( اداره التدریب و التمکین)
2. مدیریت توسعه پروژه های کوچک ( الاداره تنمویه للمشاغل الصغیره)
3. مدیریت حمایت از مخترعان و افراد با استعداد ( الاداره المخترعین و الموهوبین)
4. مدیریت راهنمایی و آگاهی ( اداره الارشاد و التوعیه)
5. مدیریت امداد رسانی ( اداره الاغاثه)
6. مدیریت تحقیقات و مطالعات ( اداره البحوث و الدراسات)

 

 

گزارشی دردناک از آخرین وضعیت تلفات جنگ سعودی ها علیه یمن و چگونگی امداد رسانی مردم ایران + فیلم و عکس 7

 

 

گزارشی دردناک از آخرین وضعیت تلفات جنگ سعودی ها علیه یمن و چگونگی امداد رسانی مردم ایران + فیلم و عکس 8

 

صادق ابراهیمی مسئول روابط عمومی ستاد "رویای حیات برای یمن" بیان کرد: از ابتدای دهه محرم با همکاری 3 مجموعه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)، مرکز بین المللی عدالت برای صلح و مرکز بین المللی وحدت و انسانیت این ستاد تشکیل شده است و تا کنون توانسته است بیش از 16 میلیون تومان کمک های مردمی از خیرین ایرانی جمع آوری کند. همچنین جمع آوری کمک های مردمی در طرح "رویای حیات برای یمن" تا اربعین حسینی و در مسیر پیاده روی نجف تا کربلا نیز ادامه خواهد داشت.

 

 
نظرات کاربران