عزاداری حسینی بااعتراض به جنایات رژیم بحرین،درلندن برگزار شد

 

ده‌ها تن از شیفتگان و ارادتمندان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) شامگاه شنبه در اعتراض به جنایت‌های رژیم آل خلیفه و اعلام همبستگی با یک فعال بحرینی که طی یک ماه و نیم گذشته دست به اعتصاب غذا زده است، مقابل سفارت بحرین در لندن تجمع کرده و به مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) سوگواری کردند.

 در این مراسم که از سوی برگزارکنندگان عنوان 'کربلا در عمل' نام‌گذاری شده است؛ محبان حضرت امام حسین (ع) با نوحه خوانی و مرثیه سرایی ؛ در سوگ شهادت حضرت امام حسین (ع) و اصحاب و یاران باوفای آن حضرت گریستند.

شرکت کنندگان همچنین ضمن اعتراض به سیاست های رژیم آل خلیفه بحرین ؛ با ' علی مشیما ' فعال بحرینی که مقابل سفارت بحرین در لندن تحصن و اعتصاب غذا کرده است ؛ ابراز همبستگی کردند.
'علی مشیما' در اعتراض به بدرفتاری رژیم آل خلیفه با پدرش 'حسن مشیما' رهبر جنبش الحق بحرین، 47 روز است که مقابل سفارت بحرین در لندن تحصن و اعتصاب غذا کرده است.
او پنجشنبه گذشته در جمع خبرنگاران اعلام کرد که در این مدت 16 کیلو وزن خود را از دست‌ داده است.
مشیما با این ‌حال با ابراز رضایت از اعتصاب غذای خود گفت که اکنون پرونده پدرش در شورای حقوق بشر ژنو مطرح ‌شده و توجه رسانه‌های بین‌المللی را به خود جلب کرده است.
همچنین شماری از نمایندگان مجلس انگلیس همچون تام برک، جیم شانون، کرولین لوکاس و ایان بلکفورد با وی ابراز همدردی و حمایت خود را اعلام کرده‌اند.
این در حالی است که به گفته او دولت انگلیس حمایت چندانی را از وی به عمل نیاورده و تمام‌قد از دولت بحرین پشتیبانی کرده است.


مشیما گفت: متأسفانه دولت انگلیس به‌جای راه‌حل، جزئی از مشکل است. درواقع آن‌ها میلیون‌ها پوند از پول مالیات‌دهندگان را صرف آموزش پلیس بحرین برای سرکوب مردم و چگونگی سرپوش گذاشتن بر این جرائم کرده‌اند.
حسن مشیما رهبر 70 ساله جنبش الحق بحرین که در اعتراضات سال 1389 نقش برجسته‌ای را ایفا کرده بود توسط نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه دستگیر و به حبس ابد محکوم می‌شود. بر اساس گزارش‌ها وضعیت سلامتی او به دلیل ابتلا به سرطان مناسب نیست. 

irna.ir
نظرات کاربران