آیین تجلیل از مروجان عرصه ادبیات پایداری کودک و نوجوان

به گزارش خبرنگار بیداری اسلامی مراسم تجلیل از مروجان ادبیات پایداری در حوزه کودک و نوجوان صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام موسوی مقدم قائم مقام سازمان صدا و سیما و مسئولین بنیاد شهید برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد در آیین تجلیل از مروجان عرصه ادبیات پایداری کودک و نوجوان که در سالن اجتماعات شهید رسول‌زاده بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: در وانفسایی که بازار تولید و جعل در ادبیات کودک و نوجوان و ساختن کلمات و اصطلاحات ادبی داغ است، ارزش کار در حوزه ادبیات پایداری دوچندان می شود.

 

این مراسم با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و تعدادی از نویسندگان، ناشران، تنی چند از فرهیختگان ادبیات پایداری کشور و خانواده‌های معظم شاهد، مادر شهیدان حسین فهمیده، بهنام محمدی و همسر شهید سید مرتضی آوینی در حال برگزاری شد.

 

حجت‌الاسلام احمد مازنی نماینده و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی هم در سخنانی گفت: شهید آوینی طلایه‌دار فرهنگ ایثار و مقاومت بود.

 

در بخشی از این نشست دکتر «حسین اکبری» رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های مجمع جهانی بیداری اسلامی در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی و رشادت های شهیدان جمهوری اسلامی گفت: ادبیات پایداری امروزه به عنوان نسل برتر گفتمان های جهانی در جای جای جهان مورد استقبال قرار گرفته است و انقلاب اسلامی با تکیه بر رهنمود های امام و رشادت های رزمنده های این مرز و بوم به دنیا ثابت کرد که می توان با تکیه بر آحاد ملت به قدرت های کومونیسم نه گفت.

وی در ادامه افزود: آقا ثابت کرد که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و حتی در زمان پیروزی انقلاب و با تکیه بر رهنمودهای امام وقتی در دنیا تنها دو گفتمان کومونیسم و لیبرالیسم وجود داشت انقلاب اسلامی توانست با تولد خود نگاه جدیدی را در دنیا به بشریت القا کند و توانست به دنیا ثابت کند گفتمان مقاومت که امروز یکی از برترین گفتمان های حال حاضر دنیا نیز می باشد در مقابل ظلم و ستم می ایستد و با تکیه بر مردم حکومت های استبدادی و گفتمان های لیبراریس و کومونیست را از بین می برد.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های مجمع جهانی بیداری اسلامی در ادامه گفت: امروزه گفتمان لیبراریسم سعی دارد تا با تحت کنترل در آوردن تمامی ملت ها و با به راه اندازی جنگ و تهدید مردم را تحت کنترل بگیرد و نظام سلطه در دنیا شود. امروز که خیلی از کشورهای عربی که در خفا همیشه با آمریکا مراوده داشتند و امتیازات مناسبی را همیشه به آن ها می دادند روابط خودشان را به صورت کامل علنی کردند و اسرائیلی که در برنامه هایش تسلط بر بیش از نصفی از دنیا بود اگر دفاع مقدس، نگاه امام و شهدا نبود امروز جهان در وضعیت بسیار خطرناک و نامناسبی قرار می گرفت و تنها کسی که در مقابل این نظام های سلطه ایستادگی کرد انقلاب اسلامی بود.

 

حسین اکبری در ادامه افزود: عربستان سعودی که محور شرارت است و با اندیشه تکفیری و پول ثروت در جای جای دنیا و حتی در سازمان ملل متحد و انتخابات آمریکا دست دارد در مقابل نوجوانان و جوانان یمن سرافکنده شد و شکست را قبول کرد و خداوند به گفتمان مقاومت اعتبار بخشید و باعث شد تا در دفاع در مقابل ظلم و ستم پیروزمندانه رو به جلو حرکت کند. این موضوع که امروزه آمریکا توسط ایران تحریم شده بر کسی پوشیده نیست و حرف های امام مبنی بر اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند به طور حتم عملی شد و آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند و اسرائیلی که مبتنی بر اهداف بلند مدت خود بود در مقابل جوانان انقلابی و نیروهای مقاومت شکست را پذیرفت.

 

لازم به ذکر است که در این مراسم از چهره‌های فعال در حوزه ادبیات پایداری که در بخش کودک و نوجوان آثاری را تولید کرده‌اند تجلیل به عمل آمد که اسامی آن به شرح زیر است:

 سیاوش ذوالفقاری، اصغر فکور، فرامرز پالیزدار، حجت‌الاسلام امرودی، احمد عربلو، میترا چرخیان، مجید عمیق، مصطفی رحماندوست، کاظم مزینانی، مهری ماهوتی، حسین فتاحی، هادی خورشاهیان، حمید هنرجو، اکبر صحرایی، عبدالمجید قره‌داغی مدیرمسئول انتشارات «سوره مهر»، رحیم مخدومی مدیرمسئول انتشارات «رسول آفتاب»، علی رستمی مدیر مسئول انتشارات «آل‌احمد»، مریم امینی همسر شهید آوینی و مدیر مسئول انتشارات «واحه»، فاطمه کریمی مادر شهید محمدحسین فهمیده، نصرت مظفری‌نیا مادر شهید بهنام محمدی‌راد، معصومه حمامی‌اصل مادر شهید رضا پناهی، آرمیتا رضایی‌نژاد فرزند شهید داریوش رضایی‌نژاد در این مراسم تجلیل شدند.
نظرات کاربران