جزئیات حمله جنگنده های اسرائیلی به دمشق و پاسخ سوریه

منابع خبری در سوریه بامداد امروز از پاسخ سیستم دفاع موشکی ارتش سوریه به حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی خبر دادند.

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از عربی 21، منابع خبری در سوریه بامداد امروز از پاسخ سیستم دفاع موشکی ارتش سوریه به حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی خبر دادند. بنابراین گزارش، جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز تلاش داشتند برخی اهداف در اطراف دمشق را بمباران کنند اما با پاسخ سیستم دفاع موشکی ارتش سوریه مواجه شدند.

 

ساعتی پیش نیز منابع لبنانی از پرواز چندین فروند جنگنده اسرائیلی در ارتفاع پایین بر فراز صیدا (جنوب لبنان) خبر داده بودند. تلویزیون سوریه گزارش داد که جنگنده‌های اسرائیلی از فراز خاک لبنان اقدام به حمله کرده اند و موشک‌های پرتاب شده از سوی آنها سرنگون شده است. یک منبع  نیز به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) خبر داد: ارتش سوریه در این حمله توانسته 8 فروند موشک از 10 فروند موشک پرتاب شده را هدف قرار دهد

.

 از سوی دیگر، ارتش اسرائیل نیز در  بیانیه ای از هدف قرار دادن یک موشک پرتاب شده از سوی سیستم دفاع موشکی سوریه خبر داد. بنابراین گزارش، این موشک از سوی ارتش سوریه برای هدف قرار دادن جنگنده های اسرائیلی پرتاب شد، اما در نهایت بر فراز حیفا منهدم شد. منابع اسرائیلی اعلام کردند که این رخداد تلفات جانی در پی نداشته است. از سوی دیگر، همزمان با حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی و پاسخ موشکی ارتش سوریه، آژیرهای خطر در تل آویو به صدا درآمد.

 

 ادعای صهیونیستها درباره اهداف حمله

مرکز سوری برای حقوق بشر (وابسته به مخالفان) که دفتر آن در لندن قرار دارد، با صدور بیانیه ای تاکید کرد: موشک های پرتاب شده از سوی جنگنده های اسرائیلی به مناطق حومه غربی و حومه جنوب غربی دمشق اصابت کرده و برخی انبارهای متعلق به حزب الله لبنان و نیروهای ایرانی را هدف قرار داده است.

روزنامه جروزالم پست نیز صبح امروز گزارش داد: حمله جنگنده های ارتش اسرائیل برای هدف قرار یک هیات بلندپایه از مسئولان حزب الله لبنان بوده که روز سه شنبه وارد دمشق شده بود. رادیو عبری کان گزارش داد که حمله جنگنده های ارتش اسرائیل علیه چهار انبار تسلیحات ایرانی در نزدیکی فرودگاه دمشق بوده است. این منبع عبری مدعی شد که در این حمله این چهار زاغه مهمات منهدم شده است.

منابع عبری مدعی شدند که روز سه شنبه یک  فروند هواپیمای ایرانی در فرودگاه دمشق به زمین نشسته و یک محموله تسلیحاتی را  برای ارتش سوریه تخلیه کرده است. کانال 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز به نقل از روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که حمله جنگنده های ارتش اسرائیل علیه یک هیات بلندپایه حزب الله لبنان با هدف ترور آنها صورت گرفته که برخی از آنها در این حمله زخمی شده اند.

 خبرنگار نظامی روزنامه معاریو نیز در این باره گزارش داد: که سوریه با حمله همه جانبه ای در شب گذشته مواجه شد. «آلون بن دیوید» خبرنگار کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در این باره تاکید کرد: حمله شب گذشته مهمترین رخداد امنیتی در سوریه از زمان سرنگونی هواپیمای ایلوشین 20 روسیه بوده است.
نظرات کاربران