آخرین تحولات حملات موشکی رژِیم صهیونیستی به سوریه

منابع عربی از دو حمله ارتش رژیم صهیونیستی به دمشق در کمتر از 24 ساعت گذشته خبر دادند، این در حالی است که سخنگوی ارتش این رژیم مدعی شد که مواضع سپاه قدس در سوریه را هدف قرار داده است.

 

 

منابع عربی از دو حمله ارتش رژیم صهیونیستی به دمشق در کمتر از 24 ساعت گذشته خبر دادند، این در حالی است که سخنگوی ارتش این رژیم مدعی شد که مواضع سپاه قدس در سوریه را هدف قرار داده است.

 


به گزارشبیداری اسلامی بنقل  از رای الیوم، ارتش رژیم صهیونیستی در کمتر از 24 ساعت گذشته دو تجاوز به دمشق انجام داد، این در حالی است که سخنگوی ارتش این رژیم مدعی شد که مواضع سپاه قدس در سوریه را هدف قرار داده است.

 

بنابراین گزارش، منابع محلی بامداد امروز از تجاوز ارتش اسرائیل به سوریه خبر دادند که موجب وقوع انفجارهای متعددی در اطراف دمشق شد.

 

خبرگزاری سانا در این باره گزارش داد که سیستم دفاع موشکی سوریه توانسته موشک های پرتاب شده از سوی جنگنده های اسرائیلی را هدف قرار دهد.

 

در این باره برخی منابع در داخل سوریه اعلام کردند که هدف از حملات اسرائیل بمباران فرودگاه نظامی الثعله در حومه سویدا (جنوب سوریه) بوده است.

 

در همین راستا آویخای ادرعی سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در توئیتی نوشت: ارتش اسرائیل اهدافی وابسته به سپاه قدس ایران را در داخل سوریه هدف قرار داده است. ادرعی در ادامه به ارتش سوریه در تلاش برای حمله به اسرائیل هشدار داد.

 

منابع عبری نیز اذعان کردند که سیستم دفاع موشکی سوریه دهها موشک به سوی جنگنده های اسرائیل پرتاب کرده است.

 

یگان ارتش سوریه مستقر در پایگاه حمیمیم گزارش داد که سیستم دفاع موشکی این کشور توانسته بیش از 30 موشک کروز پرتاب شده از سوی اسرائیل را منهدم کند.

 

به گزارش المیادین، وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد که حمله اسرائیل به سوریه در سه نوبت با استفاده از جنگنده ها رخ داده است.

 

وزارت دفاع روسیه از شهادت 4 نظامی سوری و زخمی شدن 6 نفر دیگر در این حملات خبر داد. در همین حال وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که این حملات خسارات چندانی در برنداشته است.

 

در همین حال یک منبع سوری به پایگاه اسپوتنیک روسیه اطلاع داد که ارتش سوریه 38 فروند موشک اسرائیل را در مناطق اطراف دمشق، حومه آن و حومه قنیطره و سویدا منهدم کرده است.

 

وی اعلام کرد که حملات اسرائیل در چهار نوبت انجام شده و شدیدترین حمله اسرائیل در ماههای اخیر به سوریه محسوب می شود که سیستم دفاع موشکی سوریه با پاسخ محکم به آن توانمندی خود را ثابت کرد.

 

 

 
نظرات کاربران