مراسم چهلمین سالگرد تسخیر سفارت رژیم صهیونیستی

این مراسم ظهر امروز با حضور صلاح زواوی سفیر فلسطین، خالد قدومی نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی، حسین شیخ الاسلام، حجت الاسلام میثم امرودی واعضای هیات امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین و اصحاب رسانه برگزار گردید.

 

به گزارش خبرنگار بیداری اسلامی ، مراسم چهلمین سالگرد تسخیر سفارت رژیم صهیونیستی در محل سفارت فلسطین با حضور شخصیت‌های مختلف داخلی و خارجی برگزار شد در این مراسم صلاح الزواوی سفیر فلسطین ، شیخ الاسلام و نمایندگان جنبش جهاد اسلامی و حماس نیز حضور دارند.

 

این مراسم در  سفارت فلسطین در تهران ظهر امروز با حضور صلاح زواوی سفیر فلسطین، خالد قدومی نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در تهران، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران، حسین شیخ الاسلام،حجت الاسلام میثم امرودی و مهدی شکیبایی از اعضای هیات امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین و نمایندگان موسسات فعال در حوزه فلسطین همچون مجمع سازمانهای مردم نهاد و فعالان حامی فلسطین،‌ موسسه وارثین، نور قدس، اتحادیه بین المللی سازمانهای غیردولتی حامی فلسطین واصحاب رسانه برگزار گردید.

در ابتدای این نشست صلاح الزواوی سفیر فلسطین در گفت: من از حضور شما در مراسم افتتاح سفارت فلسطین که از برکات پیروزی انقلاب اسلامی ایران است، قدردانی و تشکر می کنم.

 

زواوی تاکید کرد: امام (ره) دو پرچم اسلام و فلسطین را در دست گرفتند. غربی ها گفتند چون ایشان پرچم اسلام را در دست گرفته اند باید با ایشان دشمنی شود. ایشان روز قدس را ایجاد کردند. در همین راستا یک پروژه صهیونیستی آمریکایی مامور از بین بردن وحدت اسلام شد. 

 

وی افزود: تنها پروژه ای که توانسته در مقابل این پروژه استعماری بایستد پروژه وحدت جهان اسلام توسط امام (ره) بود.وقتی ایشان فرمودند امروز ایران و فردا فلسطین آنها صدام را به جان ایران انداختند. جرم بزرگ حضرت امام(ره) از سوی غربی ها مبارزه با امپریالیسم بود. 

 

وی افزود: رهبر انقلاب نماینده واقعی فلسطین در ایران هستند و من این را با خلوص نیت اعلام و تأکید می کنم. رهبر انقلاب شخصیتی است که در برابر پروژه صهیونیستی ایستاده است و رهبر و هدایتگر ما در این مسیر هستند.

 

در ادامه این مراسم حسین شیخ الاسلام ضمن تبریک این روز گفت: فلسطین از زوایای مهمی از جمله مبارزه با ظلم برای ما اهمیت دارد.بر اساس آیه های صریح قرآن ما باید از فلسطین و مظلوم دفاع کنیم.مساله فلسطین همواره چراغ راهنمای ما بوده است. فلسطینی ها الهام بخش ما بودند. پیروزی انقلاب در واقع پیروزی راه حل فلسطینی ها است.

 

وی افزود: امام قبل از انقلاب فلسطین را به عنوان سمبل انتخاب کردند. ساواک قم زمانی سراغ امام رفت و گفتند در مورد سه چیز سخن نگویید شاه اسراییل و آمریکا اما هر چیز دیگری می خواهید بگویید.

وی افزود: همه دنیا هم اکنون از اسراییل پشتیبانی می کنند، آمریکا هم از شاه حمایت می کرد اما مردم ایران شاه را از ایران بیرون کردند.شاه ۲۵۰۰ سال سابقه شاهنشاهی را یدک می کشید اما اسراییل هیچ ریشه ای ندارد. پس امام تاکید می کردند که باید اسرائیل را از سرزمین فلسطین بیرون کنید. 

شیخ الاسلام تاکید کرد : نظام پادشاهی را مردم ایران برچیدند، اما اسراییل بی ریشه ریشه اش از منطقه کنده خواهد شد.هر چه مردم بیشتر به صحنه بیاییند هر چه زودتر ریشه اسراییل کنده خواهد شد.

وی افزود: این جمعیت عظیمی که به کربلا برود به سمت فلسطین برود کار اسراییل تمام خواهد شد.اگر تمام فلسطینی ها شعار باز گشت را در سراسر گیتی سر دهند اسراییلی باقی نخواهد ماند.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین «میثم امرودی» ضمن تبریک این روز بزرگ، گفت: بنابر این بود که دکتر زهرا مصطفوی دختر حضرت امام (ره) این روز را تبریک بگویند، اما متاسفانه در اثر کسالتی که برایشان پیش آمد نتوانستند در این نشست حضور پیدا کنند. ما امروز در چهل سالگی انقلاب آمده ایم که بگوییم امروز شاهد شکل گیری وعده های حضرت امام (ره) هستیم و تمامی وعده های حضرت امام (ره) محقق شده است.

 

وی افزود: تمام پیش گویی های حضرت امام (ره) محقق شده، ایشان فرمودند شاه می رود، نظام آپارتاید در آفریقا از بین می رود، کمونیسم را در زباله دان تاریخ خواهیم دید. تنها وعده ایشان که باقی مانده وعده از بین رفتن اسراییل بود که در حال محقق شدن است. اگر مسلمانان وحدت داشته باشند مطمئن باشید این غده سرطانی از بین خواهد رفت.

 

وی با اشاره به لزوم وجود رهبری واحد جهت پیروزی جنبش ها تاکید کرد: آن روز حضرت امام (ره) فرمودند روز قدس نه روز فلسطین چون قدس متعلق به همه مسلمانان است. انشاالله آن روز خواهد آمد و فلسطین آزاد خواهد شد.

در ادامه این نشست ناصر ابوشریف گفت:  این روز مبارک و افتتاح سفارت فلسطین  یکی از پیامدهای پیروزی  انقلاب  اسلامی بود. این انقلاب سه شعار اصلی را با عناوین اسلام، فلسطین و جهاد را مطرح کرد. تمام دنیا در برابر این این انقلاب ایستاد، اما این انقلاب تمام موانع را با تکیه بر توان داخلی از میان برداشت.

وی افزود: از سفارت کنونی اسرائیل برای شاه تصمیم گیری می شد. ما پس از چهل سال سربلند بیرون آمده ایم، ایران متمسک به شعارهایش باقی مانده، ایران در برابر طرح صهیونیسم و‌حامیانش به پیروزی رسیده است.  به نظر من ایران در آخرین مراحل پیروزی قرار گرفته و این نظام طرحی اساسی برای جهان اسلام دارد و‌می تواند جهان را اداره کند. آخرین توطئه علیه این نظام نمایشنامه ورشو‌ بود.

وی افزود: مساله سفارت فقط تعویض یک پرچم با پرچم دیگر نبود بلکه مساله یک تفکر مطرح است. من از همگان می خواهم که از این انقلاب حمایت کنند، تا این انقلاب از این توطئه ها عبور کند.

 
نظرات کاربران