آموزش عناصر داعش در غرب عراق

به گزارش  بیداری اسلامی «کاظم الحاج» کارشناس مسائل امنیتی عراق گفت «نیروهای آمریکا در حال انتقال عناصر داعش از سوریه به عراق هستند و برای نیروهای امنیتی مشخص است که تروریست‌ها به عراق منتقل می‌شوند».
وی گفت که عناصر داعش از طریق بالگردهای «شینوک و آپاچی» آمریکا از سوریه به عراق منتقل می‌شوند؛ چرا که نیروهای آمریکایی به عناصر داعش نیاز دارند.
این کارشناس عراقی ادامه داد: «آمریکا در تلاش است که تصویر دیگری از مسئله باقی ماندن نیروهای خود در عراق و حتی در سوریه ارائه کند».

وی با تأکید بر اینکه آمریکا می‌کوشد تروریست‌ها را وارد عراق کند، گفت: «برخی مناطق بیابانی غربی همچنان تحت سیطره آمریکایی‌ها قرار دارد و نیروهای امنیتی نیز قادر نیستند بر آنها مسلط شوند».
الحاج با اشاره به اینکه این مناطق به ویژه مناطق «القذف و حوران» گستردگی زیادی دارند، تاکید کرد که هیچ کنترلی بر این مناطق نیست و همین مسئله باعث شده است که «آمریکایی‌ها از آن در آموزش و سازماندهی دوباره داعش برای انتقال آن به مناطق آغاز عملیات مجرمانه استفاده کنند».

در تأیید اظهارات الحاج، «علی الصطوف» عضو پارلمان سوریه نیز گفت که نیروهای آمریکایی در حال قاچاق فرماندهان داعش از سوریه به یک منطقه نامعلوم هستند.
الصطوف با تأکید بر اینکه «واشنگتن در تلاش است که از عناصر داعش برای تکمیل طرح تجزیه‌طلبانه خود در منطقه استفاده کند»، اعلام کرد که از چند ماه پیش، دهها فرمانده داعش از سوریه به سایر مناطق فرستاده شدند تا در نبردهای بعدی از آنها استفاده شود».

روز چهارشنبه ۵۰ کامیون از ائتلاف آمریکا دو هزار نفر را که بیشتر آنها عناصر داعش و خانواده‌هایشان بودند از منطقه الباغوز خارج کرد و به مکان نامعلومی انتقال داد.

 
نظرات کاربران