نشست رسانه‌ای فعالان ضد جنگ آمریکایی برگزار شد

نشست رسانه‌ای جمعی از فعالان صلح‌طلب آمریکایی و اعضای جنبش CODE PINK، ظهر سه‌شنبه 14 اسفندماه در ساختمان شماره 2 خبرگزاری فارس برگزار شد.

نشست رسانه‌ای جمعی از فعالان صلح‌طلب آمریکایی و اعضای جنبش CODE PINK، ظهر امروز سه‌شنبه 14 اسفندماه در ساختمان شماره 2 خبرگزاری فارس برگزار شد.

 

به گزارش سایت بیداری اسلامی ،  12 نفر از صلح‌طلبان و فعالان ضد جنگ کشور آمریکا که به ایران سفر کرده‌اند، ظهر امروز سه‌شنبه 14 اسفندماه 1397، ضمن حضور در خبرگزاری فارس، طی نشستی رسانه‌ای، به پرسش‌های خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی در خصوص اهداف و ابعاد این سفر پاسخ دادند.

 

بر اساس این گزارش، خانم‌ها «بارابارا بریگزلستون»، «نینا آلن»، «سوزان بنجامین»، «آمبر گیلوسکی»، «ماری آنرایت»، «جانیس اولد»، «سوفیا فولر»، «پاتریشیا ویلند» و آقایان «دیوید هرتزوگ»، «کنث مک‌دونالد»، «ویلیام کالینز» و «اریک استونر»، از کارشناسان و مدرسان و مقامات سابق و فعالان سیاسی و اجتماعی آمریکایی، در این نشست به اظهار نظر پرداختند.

 

در ابتدای این نشست خبری «مدیا بنجامین» ضمن تشریح فعالیت‌های جنبش «کد پینک» و سفر 9 روزه این گروه به ایران خاطرنشان کرد: در این مدت با افراد مختلفی از جمله مقامات عالیرتبه همچون ظریف و نمایندگان مجلس دیدار کردیم. فعالیت‌های خود را در گروه ضد جنگ کدپینگ در مقابله با سیاست‌های جنگ طلبانه آمریکا و حمله نظامی به افغانستان و عراق در سال‌های 2001 و 2003 آغاز کردیم، مداخلاتی که هنوز در این کشورها ادامه دارد و درباره سیاست‌های دولت ترامپ در این منطقه بسیار نگرانیم. چرا که بر این باوریم ممکن است این سیاست‌ها منجر به درگیری‌های نظامی شود. به همین خاطر در قبال سیاست‌های دولت آمریکا، احساس مسئولیت می‌کنیم و بعد از این سفر به تنویر افکار عمومی آمریکا در خصوص اوضاع ایران خواهیم پرداخت و حس عشقی که در جای جای ایران دریافت کردیم به آمریکا ببریم.

 

این فعال ضد جنگ عنوان کرد: درصددیم بعد از بازگشت به آمریکا مقامات منتخب را توجیه کنیم که رویکرد مسئولانه‌ای در قبال سیاست‌های دولت ترامپ در پیش بگیرند.

 

بنجامین به مخالفت جامعه جهانی با خروج یکجانبه آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌ها علیه ایران پرداخت و افزود: ما از نمایندگان هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه می‌خواهیم که دولت را برای لغو این تحریم‌ها و بازگشت به برجام تحت فشار بگذارند.

 

 وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریکا گفت: این انتخابات فرصت خوبی است تا کاندیداهای ریاست جمهوری را تحت فشار قرار دهیم تا موضع خود را در قبال بازگشت به برجام (توافق هسته ای با ایران) اعلام کنند.خوشحالیم حزب دموکرات برای بازگشت به توافق هسته‌ای چنین موضعی اتخاذ کرده است.

 

بنجامین با اشاره به مخالفت این گروه با سیاست‌های اعمالی دولت آمریکا در برخی از نقاط جهان، عنوان کرد: ما گروه‌هایی را در همین راستا به عراق، افغانستان، یمن، غزه، پاکستان، کره شمالی و کوبا اعزام کرده‌ایم. ما بخشی از جامعه صلح دوست آمریکا هستیم و درصدد تبلیغ این نگاه به دیگر نقاط جهان هستیم.

 

این فعال ضد جنگ بیان کرد: ما قصد داریم دولت آمریکا را تحت فشار قرار دهیم که سیاست‌هایی را اتخاذ کند که به نفع مردم آمریکا باشد.

 

وی با بیان اینکه سیاست‌های تشدید جنگ و درگیری در نقاط مختلف جهان به نفع شهروندان آمریکایی نیست، اظهار داشت: صلح آمریکا با دیگر کشورها به نفع مردم این کشور است.

 

عضو جنبش «کد پینگ» اضافه کرد: ما در تلاشیم که تعداد بیشتری از نمایندگان آمریکا را برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران ترغیب کنیم.

 

این فعال ضد جنگ در پاسخ به این سؤال که آیا تلاش‌های این جنبش برای جلوگیری از جنگ و درگیری موفق خواهد بود؟ عنوان کرد: ما معتقدیم کار ما می تواند موثر باشد چون مردم از جنگ خسته شده اند و اگرچه دولت ترامپ اعلام می کند که ایران منبع همه چالش ها و بحران ها در خاورمیانه است؛ ولی مردم آمریکا می فهمند که این دیدگاه اشتباه است.

 

بنجامین اضافه کرد: در خصوص عربستان سعودی تردیدهایی وجود دارد. درباره نقش آن در بحران یمن و قتل خاشقچی و این فرصتی برای ماست تا بگوییم که ایران باید بخشی از راه حل در منطقه باشد.

 

وی همچنین تأکید کرد که ما برای دفاع از دولت ایران اینجا نیستیم، علیرغم اینکه رسانه های غربی اینگونه جلوه می دهند که ما بدین منظور در ایران هستیم.

 

بنجامین نیز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تحریم های کنونی که دولت ترامپ علیه ایران اعمال کرده بر پایه تحریم هایی است که در دولت اوباما که یک دموکرات بود علیه ایران وضع شده بود، آیا فکر می کنید روی کار آمدن یک رئیس جمهور دموکرات جدید در آمریکا می تواند این ساختار تحریم ها علیه ایران را تغییر دهد، عنوان کرد: در دوره اوباما دموکرات های زیادی بودند که از توافق هسته ای ایران حمایت کردند و اگر مجددا دموکرات ها روی کار بیایند، قطعا ما با استناد به حمایت های قبلی آنها برای لغو این تحریم ها تلاش می کنیم.

 

وی همچنین یادآور شد که لابی اسرائیل و سعودی و همچنین مجاهدین خلق لابی قدرتمندی در کنگره آمریکا هستند.  

 

بنجامین همچنین به مداخلات نظامی آمریکا در سوریه، یمن، لیبی، افغانستان اشاره کرد و افزود: تلاش ما این است که مانع مداخله آمریکا در دیگر کشورها شویم.

 

نشست خبری 12 تن از فعالان صلح‌طلب آمریکایی و اعضای جنبش CODE PINK، که به ایران سفر کرده‌اند ظهر امروز (سه‌شنبه) در تهران برگزار شد.

 

در ادامه تصاویر منتشر شده از این نشست را مشاهده می کنید:
 

نشست رسانه‌ای فعالان ضد جنگ آمریکایی برگزار شد+ تصاویر 2

نشست رسانه‌ای فعالان ضد جنگ آمریکایی برگزار شد+ تصاویر 2
 
نظرات کاربران