اعتراض گروههای فلسطینی به تشکیل کابینه جدید

 به گزارش سایت بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، تنها ساعاتی پس از اعلام نخست وزیری "محمد اشتیه" از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین، این اقدام با واکنش منفی کاربران شبکه های اجتماعی فلسطینی و فعالان حقوقی و سیاسی روبه رو گردید.

 

در همین رابطه، "شرحبیل الغریب" یکی از فعالان سیاسی فلسطین با انتشار مطلبی در صفحه شخصی توییتر اش نوشت: بدون شک کابینه اشتیه و هم پیمانانش درتشکیلات خودگردان دو هدف را دنبال می کنند: 1.رقابت میان اعضاء جنبش فتح جهت دستیابی به ریاست تشکیلات خودگردان 2. اجرا نمودن طرح جدا کردن دو منطقه غزه و کرانه باختری از یکدیگر.

 

همچنین سخنگوی جنبش "الاحرار" در صفحه توییتری اش نوشت: دولت خودخوانده اشتیه غیرقانونی بوده و بدون هیچگونه توافق و اجماع ملی و مردمی صورت گرفته است.

 

"بلال اسماعیل" فعال سیاسی: دولت اشتیه مرده است و از هیچگونه پشتوانه مردمی برخوردار نیست.

"محمد شکری" فعال سیاسی: وقتی به اسامی وزیران دولت اشتیه می نگریم در می یابیم که تمام اجزای کابینه وی مورد تایید و خواست محمود عباس بوده و در راستای تحقق اهداف او انتخاب شده اند.

 این درحالی است که بسیاری از گروه های مقاومتی فلسطینی از جمله جنبش های حماس و جهاد اسلامی از همکاری با این کابینه امتناع نموده و تشکیل آن را غیرقانونی توصیف نموده اند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که تشکیل کابینه محمد اشتیه در راستای آسان سازی اجرای طرح صهیونیستی-آمریکایی معامله قرن و همچنین ضمیمه نمودن منطقه کرانه باختری به دیگر اراضی اشغالی رژیم صهیونیستی انجام گرفته است.

انتهای پیام/ت/خ
نظرات کاربران