موسسه های امنیتی اسرائیل: مراقب دستاوردهای چشمگیر حماس باشید

مقامات امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی اعلام کردند که در ۳ ماه گذشته و بروز برخی تنش ها در تشکیلات خودگردان فلسطین، اسرائیل به مراتب در مسیر تامین امنیت شهرک نشینان اسرائیلی به مشکل برخورده است.

در همین رابطه نیز موسسه های امنیتی تل آویو سران اسرائیلی را نسبت به راه اندازی هرگونه درگیری در کرانه باختری و همچنین روند روبه رشد دستاوردهای حماس در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی هشدار دادند.

پیشتر "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرده بود که وجود هماهنگی های امنیتی میان تشکیلات و رئیس دستگاه امنیتی اسرائیل (شاباک) امری ضروری و مقدس است و می بایست بطور پیوسته ادامه داشته باشد.

از سویی دیگر تحلیلگر مسائل سیاسی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت اشاره کرد: با وجود مشکلات مالی که امروز گریبان گیر تشکیلات خودگردان شده است هم اکنون همکاری های وسیعی میان دو طرف پیگیری می شود.

تحلیلگر روزنامه "یدیعوت آحرونوت" اسرائیل در جایی دیگر از مقاله اش تاکید کرد: وجود هماهنگی های امنیتی میان تل آویو و تشکیلات خودگردان رام الله بسیار ارزشمند بوده و مانند گنج برای ما تلقی می شود چراکه از این طریق می توان ارتباطات حماس با کرانه باختری را به طور کلی قطع کرد.

 

براساس ادعای وی در سال گذشته حماس توانسته است مبلغی به ارزش ۲.۲ میلیون دلار را به کرانه باختری منتقل کند امری که در سال ۲۰۱۷ نصف آن مبلغ جابجا شد.

در همین راستا، برخی از رسانه های صهیونیستی اعلام کرده اند که شاباک و دستگاه اطلاعاتی ویژه تل‌ آویو (امان) در حال حاضر سعی دارند تا به واسطه همکاری با تشکیلات خودگردان مسیر انتقال این مبالغ به کرانه باختری را مسدود نمایند. براساس ادعای مقامات اسرائیلی، این مبالغ از سوی حماس برای ترویج درگیری در کرانه باختری ضد اسرائیل بهره برداری می شود.!
نظرات کاربران