حمله مسلحانه پلیس و شهرک نشینان به مسجد الاقصی

صبح امروز یکشنبه در ادامه تحرکات شهرک نشینان صهیونیست برای حمله به مسجد الاقصی ، پلیس رژیم صهیونیستی و بیش از هزار تن از شهرک نشینان وارد مسجد الاقصی شدند و دهها فلسطینی را زخمی کردند.

نظامیان رژیم اشغالگر قدس امروز یکشنبه با یورش به مسجدالاقصی، صحن های این مکان مقدس را به میدان جنگ و عربده کشی تبدیل کرده‌اند. نظامیان صهیونیست که از حضور نیم میلیونی نمازگزاران فلسطینی در شب گذشته در مسجدالاقصی در شب‌های پایانی ماه مبارک رمضان به خشم آمده‌اند، اقدامات تجاوزکارانه خود را تشدید کرده‌اند.


ضرب و شتم نمازگزاران روزه‌دار و بازداشت آنها، تخریب و بستن مصلی القبلی و عربده کشی از سوی نظامیان صهیونیست سبب متشنج شدن اوضاع در قدس اشغالی شده است، نظامیان صهیونیست به بهانه تخلیه مسجدالاقصی برای شهرک نشینان صهیونیست، اقدامات تجاوزکارانه خود را تشدید کرده‌اند.

این در حالی است که شیخ محمد حسین مفتی کل قدس و سرزمین مقدس با محکوم کردن تجاوزات صهیونیست‌ها اعلام کرد اشغالگران اسرائیلی، صحن های مسجدالاقصی را پس از بستن مصلی باب الرحمه و تجاوزگری به نمازگزاران و اعتکاف کنندگان و پرتاب گاز اشک آور به سمت آنها به یک پادگان نظامی تبدیل کرده اند.

وی با بیان اینکه، فضاها بسیار متشنج است از ادامه اقدامات تجاوزکارانه اشغالگران خبر داد.

 

وزارت اوقاف و  امور دینی فلسطین با محکوم کردن اقدامات اشغالگران در مسجدالاقصی، از جامعه جهانی خواست این هجمه خطرناک به مسجدالاقصی را متوقف کند. این وزارت همچنین از مسلمانان  خواست به سمت مسجدالاقصی سرازیر شوند و از این مکان مقدس در برابر هتاکی صهیونیست‌ها حمایت کنند.

این در حالی است که جنبش جهاد اسلامی در واکنش به این یورش اعلام کرد که اشغالگران بهای این بی حرمتی و یورش به مسجد الاقصی را پرداخت خواهند کرد.

جنبش حماس نیز مسئولیت این اقدام شهر ک نشینان را متوجه اسرائیل دانست.

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین و جنبش مقاومت مردمی فلسطین، اقدام اشغالگران در یورش به صحن های مسجدالاقصی و هتک حرمت این مکان مقدس را محکوم کردند و درباره پیامدهای خطرناک آن هشدار دادند.

جنبش مقاومت مردمی فلسطین با محکوم کردن تجاوزات صهیونیست‌ها تاکید کرد هرگز در برابر تجاوزات اشغالگران و شهرک نشینان دست بسته نخواهیم ماند.

این جنبش تصریح کرد اقدامات صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی،تحریک و جریحه دار کردن  احساسات مسلمانان نه تنها در فلسطین بلکه در تمام جهان  است.

این جنبش خواستار سرازیر شدن فلسطینیان به مسجدالاقصی برای دفاع از این مکان مقدس در برابر متجاوزان شد.

 

جنبش مقاومت مردمی فلسطین از جامعه جهانی خواسته به مسئولیت خود در قبال مسجدالاقصی که در معرض یهودی سازی و تجاوزات روزانه قرار دارد، عمل کنند.

عدنان الحسینی رئیس اداره امور قدس در سازمان آزادیبخش فلسطین هم گفت آنچه در مسجدالاقصی جریان دارد نشان می دهد که اشغالگران در مقابله با حالت مقاومت و ایستادگی در قدس ناتوان است.

 

 

 

 

 

 

 

تمام/
نظرات کاربران