پروژه خط آهن ميان عربستان سعودي و اسرائيل با حمايت مالي كشورهاي عربي

وزارت خارجه رژيم صهيونيستي: يسرائيل كاتس وزير خارجه اسرائيل قصد دارد بزودي پروژه خط آهن ميان عربستان سعودي و تل آويو را با حمايت كشورهاي عربي كليد بزند.

 

به گزارش پايگاه خبري فلسطين اليوم، "يسرائيل كاتس"وزارت خارجه رژيم صهيونيستي خبر داد وزير خارجه اين رژيم قصد دارد بزودي پروژه خط آهن ميان عربستان سعودي و تل آويو را كليد بزند.

 

اين پروژه با همكاري اردن و كشورهاي عربي حوزه خليج فارس آغاز مي شود.

 

علاوه براين، پايگاه اطلاع رساني رسمي وزارت خارجه رژيم صهيونيستي با انتشار خبري دراين باره خبرداد كه اين طرح در جريان ديدار كاتس با مقامهاي ابوظبي مطرح گرديده است.

همچنين در اين خبر نوشته شده كه مبدأ و مقصد اين پروژه از رياض آغاز شده و با گذر از اردن به بندر حيفا در درياي مديترانه ختم مي شود البته ادعا شده كه اين پروژه با اهداف اقتصادي در حال پيگيري است و بسيار امن،ارزان و در مدت كوتاهي و با حمايت مالي كشورهاي عربي به ثبت مي رسد.

پيشتر وزير خارجه رژيم صهيونيستي بيان بود: بخاطر حضورم در ابوظبي و فعاليت در راستاي حفظ منافع اسرائيل بسيار خشنود و هيجان زده هستم، اكنون پيشرفت هاي زيادي در حوزه ارتباط اقتصادي و سياسي تل آويو با كشورهاي عربي صورت گرفته است. بزودي با شخص نخست وزير در رابطه با پروژه هاي امنيتي، زيرساخت شهري و مخابراتي گفتگويي خواهم داشت.

 
نظرات کاربران