واكنش تحريك آميز نويسنده صهيونيست نسبت به تظاهرات فلاشه ها

پس از آنكه يهوديان سياه پوست به اصطلاح فالاشه بخاطر قتل يك جوان سياه پوست به خيايان ها ريخته و دست به اعتراضات گسترده اي زدند، يك نويسنده صهيونيست نسبت به اين اقدام فالاش ها واكنش منفي نشان داد سياست كنوني نتانياهو در برخورد با موج تظاهرات را نگوهش كرد.

 

به گزارش سايت بيداري اسلامي ، به نقل از پايگاه خبري عربي 21، پس از آنكه يهوديان سياه پوست به اصطلاح "فالاشه" بخاطر قتل يك جوان سياه پوست به خيايان ها ريخته و دست به اعتراضات گسترده اي زدند، يك نويسنده صهيونيست نسبت به اين اقدام فالاش ها واكنش منفي نشان داد و نسبت به سياست نتانياهو در برخورد با موج تظاهرات و همچنين پوشش خبري برخي رسانه هاي رژيم از آن انتقاد كرد.

پيشتر هزاران نفر از صهيونيست هاي سياه پوست ساكن اراضي اشغالي در اعتراض به خشونت پليس اين رژيم نسبت به رنگين پوستان به خيابان هاي اسرائيل آمده و بسياري از خيابان ها را بسته و برخي از تابلوهاي تبليغاتي و اطلاع رساني را به آتش كشيدند.

البته اين اقدام سياه پوستان اتيوپيايي بدون پاسخ نماند و پليس اسرائيل با استفاده از ابزار زور و خشونت با تظاهرات كنندگان برخورد و 10 ها تن از آنان را بشدت زخمي كرد.

 

 

گفتني است در ابتدا رسانه هاي غير رسمي و فضاي مجازي صهيونيستي اين موج از اعتراضات گسترده سياه پوستان صهيونيست را پوشش دادند و پس از آن برخي از رسانه هاي رسمي صهيونيستي اين رخداد را پوشش دادند.

 

"حيم مسغاف" نويسنده صهيونيست روزنامه معاريو در مقاله اش نوشت: من نميدانم كه اين افسر در كشتن جوان سياه پوست طبق قانون و وظيفه خود عمل كرده يا مرتكب اشتباه شده است اما اين را مي دانم كه اين اعتراضات پس از كشته شدن جوان اتيوپيايي بدست گلوله مستقيم پليس تنها براي خون خواهي وي نبوده و اهداف ديگري را نيز دنبال مي كند.

 

در اين مقاله ادعا شده كه اعتراضات سياه پوستان تنها هدفي كه داشت اين بود كه پايه و اساس دموكراسي در اسرائيل را با استفاده از پشت پرده هاي سياسي بلرزاند!

 

از سويي ديگر، دليلي نمي بينم كه پليس اسرائيل در برابر معترضان خويشتن داري كند چراكه تاكنون و در نتيجه اين سياست غلط بسياري از اسرائيلي ها بهاي اين شيوه پليس را پرداخت كرده اند.

 

شيشه ها شكسته شدند، خودروها در آتش سوختند، كوكتول مولوتوف پرتاب شد، اسرائيلي ها كتك خوردند و بسياري از نيروهاي امنيتي و پليس مجروح شدند، البته ممكن است اين وضعيت بخاطرعدم آمادگي نيروهاي پليس براي برخورد با موج اعتراضات بوجود آمده باشد.

 

 

اين نويسنده صهيونيست در ادامه مقاله تحريك برانگيزخود نوشت: نمي دانم كه چه كساني در تاخير ورود نيروهاي پليس نقش داشته اند، اين اتفاق به هيچ وجه پشتوانه عقلاني ندارد.

مسغاف همچنين نوشت: حضور روزنامه نگاران و خبرنگاران در محل تجمع و تظاهرات سياه پوستان نيز خالي از اشتباه نيست چراكه آنان باعث شدند تا معترضان براي ادامه اقدامات خود عليه امنيت اسرائيل تشويق شوند.

همچنين من با بررسي اين تظاهرات و شعارهايي كه طي برگزاري آن سرداده شد متوجه شدم كه بسياري با هدف تزلزل ريشه دولت (به اصطلاح) قانوني اسرائيل به خيابان ها آمده اند.

خانواده سالمون تيكا در گفت و گو با گزارشگر شبكه 13 تلويزيون رژيم صهيونيستي گفته بود: از حجم افترا و دروغي كه آنان به پسرمان بسته اند، متعجب و حيرت زده ايم. آنچه آنان ترويج مي كنند به اينكه سالمون تحت اقامت اجباري بوده، دروغ محض است.

خانواده اين جوان اتيوپيايي معتقدند كه فرزندشان به دست يك پليس تا سرحد مرگ زده شده و به قتل رسيده است.

براساس آخرين آمارو گزارش ها، در نتيجه وقوع اين درگيري ها ۸۳ نفر زخمي شدند كه ۴۷ نفر از آنها در نيروهاي پليس رژيم صهيونيستي هستند. ۲۶ نفر از مجروحان نيز از تظاهرات كنندگان هستند و ۹ نفر ديگر افراد عادي ونيروهاي امدادي هستند.

 

 

انتهاي پيام
نظرات کاربران