نتانیاهو و استفاده از برگه عادی سازی روابط با اعراب در انتخابات آینده

نتانیاهو از گشایش به وجود آمده در روابط کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی و عادی‌سازی روابط برای تقویت فرصت های پیروزی حزبش(لیکود) در انتخابات آتی و تشکیل ائتلاف دولتی سوء‌استفاده می کند.

با نزدیک شدن به زمان انتخابات زودهنگام رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم تلاش می کند با بهره برداری از موضوع عادی سازی روابط میان تل آویو و رژیم های عربی ، در انتخابات آتی به پیروزی برسد و بار دیگر دولت رژیم را تشکیل دهد.

به گزارش سایت بیداری اسلامی ، نتانیاهو از گشایش به وجود آمده در روابط کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی و عادی‌سازی روابط برای تقویت فرصت های پیروزی حزبش(لیکود) در انتخابات آتی و تشکیل ائتلاف  دولتی سوء‌استفاده می کند.
روابط عربی اسرائیلی در دوران حکومت نتانیاهو شاهد تحول بی سابقه ای بوده و به حدی رسیده است که عربستان سعودی به طور جدی به فکر واردات گاز طبیعی از اسرائیل افتاده است.

خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ به نقل از یک مقام صهیونیست گزارش داده بود که عربستان سعودی، خرید گاز از اسرائیل و احداث لوله انتقال گاز را بررسی می کند.

آلیف صباغ یک کارشناس در امور رژیم صهیونیستی گفته است نتانیاهو، حالت گشایش و عادی سازی در روابط با برخی دولت های عربی را به معنای تسلیم شدن اعراب به تصویر می کشد. وی افزود این نوع تبلیغات از سوی نتانیاهو، بر رای دهندگان اسرائیلی تاثیر می گذارد تا آرای آنها را به خود جلب کند.

صباغ به سایت عربی 21 گفت نتانیاهو برای جامعه اسرائیلی اینگونه تبلیغ می کند که قدرتمندترین فرد در اسرائیل و تنها فردی است که توانسته است نظام های عربی را در برابر اسرائیل به زانو درآورد و تسلیم کند.

وی افزود رای دهندگان اسرائیلی به خوبی می دانند که پیشرفت در روابط با اعراب یک مسئله مهم از نظر استراتژیکی است و به همین سبب نتانیاهو یک موفقیت عملی در جذب اسرائیلی های نژادپرست ثبت کرده که معتقدند نتانیاهو، بزرگترین رهبر اسرائیلی پس از دیوید بن گوریون است.
نظرات کاربران